وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کمیته ای برای ساماندهی فوق برنامه های پنج شنبه ها تشکیل شده، از اجرای طرح آزمایشی جدید برای تعطیلی پنج شنبه ها از مهر۹۳ خبرداد.

به گزارش افکارنیوز ، علی اصغر فانی درباره طرح تعطیلی پنج شنبه ها که از زمان اجرا تاکنون موافقان و مخالفان خاص خودش را دارد، گفت: طرحی جدید برای فعالیت های فوق برنامه پنج شنبه ها از سال ۹۳ در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اگر بتوانیم از شش روز هفته یک روز را به گونه ای برنامه ریزی کنیم که دانش آموزان با خودشان به مدرسه «کتاب» نبرند و به فعالیت های فوق برنامه از جمله هنر، ورزش و مهارتهای زندگی بپردازند، می توان تعطیلی پنج شنبه ها را مفیدتر کرد.

فانی خاطرنشان کرد: کمیته ای از بین معاونان وزارتخانه برای بررسی روشهای غیرمستقیم تربیتی انتخاب شده است است تا برای یک روز برنامه دانش آموزان در طول هفته برنامه ریزی کنند که چنانچه طراحی آن به نتیجه برسد، از سال آینده این طرح به صورت آزمایشی در تعدادی از مدارس کشور اجرا خواهد شد.

وی درباره عنوان" محرم سازی مدارس" نیز اظهار کرد: من این لفظ را بکار نبرده ام، بلکه در جمع مدیران کل نوسازی مدارس کشور گفتم سازمان نوسازی که متولی طراحی و احداث مدارس و فضاهای آموزشی کشور است باید معماری مدارس را به گونه ای طراحی کند که دختران دانش آموز شاداب تر و آزادتر باشند که یکی از حاضران در جمع گفت «محرم سازی» و خبر به این نحو منعکس شد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید براینکه معماری مدارس باید متناسب با فعالیت دانش آموزان دختر باشد گفت: این معماری باعث می شود دانش آموزان بتوانند آزادنه و شاداب تر در مدرسه فعالیت داشته باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات