مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: ۲۵ استان کشور شنبه به زیر صفر می روند.

به گزارش افکارنیوز ، احد وظیفه با بیان اینکه بر اساس آخرین داده های هواشناسی روز جمعه، بارش های پراکنده و خفیف برف و باران در برخی نقاط شمال شرقی و سواحل جنوبی دریای خزر پیش بینی شده می شود، افزود: همچنین در برخی مناطق شمال غرب کشور نیز آسمان مه آلود بوده و در سایر مناطق کشور نیز جوی آرام پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه از عصر یکشنبه یک سامانه بارشی از جنوب غرب، غرب دامنه های جنوبی و مرکزی زاگرس وارد کشور می شود، گفت: بر این اساس بتدریج از روز دوشنبه در نیمه غربی و جنوب کشور و از روز سه شنبه در نیمه جنوبی کشور بارش برف و باران آغاز خواهد شد.

به گفته مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور بیشترین میزان بارش برف و باران در روز دوشنبه برای استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، بوشهر، فارس و هرمزگان و در روز سه شنبه در استان های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: بدین ترتیب آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب بارش برف و باران در این مناطق طی دوشنبه و سه شنبه پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در روز شنبه استان های چهارمحال بختیاری و اردبیل را به ترتیب با حداقل دمای ۱۶ و ۱۳ درجه زیر صفر سردترین استان ها کشور اعلام کرد و گفت: بر این اساس هرمزگان و بوشهر نیز به ترتیب با حداکثر دمای ۲۳ و ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در این مدت گرم ترین استان های کشور خواهند بود.

وی در خصوص وضع هوای پایتخت نیز گفت: در روز شنبه آسمان تهران کمی ابری در پاره ای نقاط غبار صبحگاهی خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز ۲- و ۷ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان پایتخت در روز یکشنبه کمی ابری در پاره ای نقاط با غبار صبحگاهی و در اواخر وقت ابری انتظار می رود که حداقل و حداکثر دما در این روز به یک و ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات