رییس جمعیت هلال احمر ایران با تشریح آخرین وضعیت ساخت بیمارستان های ایران در نجف و کربلا، علت تاخیر واردات سه میلیون دوز واکسن فلج اطفال را به دلیل کریسمس و تعطیلات ژانویه اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد فرهادی با تشریح آخرین وضعیت ساخت بیمارستان های ایران در نجف و کربلا، علت تاخیر واردات سه میلیون دوز واکسن فلج اطفال را به دلیل کریسمس و تعطیلات ژانویه اعلام کرد و اظهارداشت: ماموریت های جمعیت هلال احمر بسیار گسترده و وسیع است و درمان اضطراری، کمک به افراد در معرض خطر، حادثه دیدگان بعد از وقایع طبیعی، رسیدگی به مسائل و امور جوانان، مسائل حقوق بشر، امداد و نجات و… در حیطه مسئولیت جمعیت هلال احمر است.

وی با اشاره به گستردگی کشور و حادثه خیزی آن، افزود: با توجه به ویژگی های کشور، لازم بود تا بازبینی با نگاه آینده نگاری بر اساس مدیریت استراتژیک و اصول هلال احمر تبیین شود.

فرهادی با اشاره به اهمیت بازنگری در چرخه امداد و نجات کشور، گفت: با توجه به گستردگی کشور و حادثه خیزی، نیاز به بازبینی مدیریت استراتژیک با دید آینده نگاری وجود داشت.

رییس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به اهمیت حضور امدادگران آگاه و آموزش دیده، بیان داشت: برنامه های عملیاتی باید مناسب با مسائل امداد و نجات باشد.

فرهادی همچنین با بیان اینکه مسائل امداد و نجات باید مبتنی بر برنامه های ملی، استانی و حتی بخشی باشد، ادامه داد: برنامه های امداد و نجات باید متناسب با آمایش سرزمینی و جغرافیایی باشد.

رییس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به ایجاد ستاد تحول در جمعیت هلال احمر، گفت: این ستاد کمیته های مختلفی دارد که مقرر شده است ظرف مدت ۶ ماه تحقیقات لازم برای تحول در امداد و نجات کشور و همچنین هلال احمر تبیین شود و پس از آن و بر اساس تحقیقات، تشکیلات، ساختار و همچنین استقرار مناسب اتخاذ شود.

فرهادی در مراسم تودیع و معارفه جمعی از مدیران جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان سخت افزاری هلال احمر، اظهار داشت: این مهم نیز در ستاد تحول مورد توجه قرار گرفته است.

وی همچنین در مورد سرانجام ورود واکسن فلج اطفال به کشور، گفت: وزارت بهداشت در مرحله اول از جمعیت هلال احمر خواسته بود که نسبت به ورود سه میلیون دوز واکسن فلج اطفال اقدام کند که با توجه به تعطیلات ژانویه، مقرر شد که در ششم الی هفتم ژانویه، شرکت مذکور نسبت به تحویل این واکسن ها اقدام کند.

به گفته رییس جمعیت هلال احمر ایران، هماهنگی های لازم از سوی جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت برای ورود سایر واکسن های دیگر نیز انجام شده است.

فرهادی همچنین با اشاره به ارتقای برخی از مراکز درمانی هلال احمر در ایران، گفت: مذاکراتی با معاونت وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته ایم که خواستار آن بودیم تعداد زیادی از درمانگاه ها و پلی کلینیک های جمعیت هلال احمر در تعامل و هماهنگی کامل با وزارت بهداشت، به مرکز درمانی ارتقا یابند.

وی همچنین با اشاره به سفر اخیرش به کشور عراق که به دعوت رییس جمعیت هلال احمر عراق انجام شده بود، تصریح کرد: در این دیدار تفاهم نامه های خوبی میان دو جمعیت اتخاذ شد، به گونه ای که آنان خواستار آموزش امدادگرانشان در موسسه آموزش عالی بودند که مقرر شد هماهنگی های لازم در این زمینه اتخاذ شود.

رییس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به اهمیت توسعه فضای درمانگاه های کشور، گفت: توسعه فضای درمانگاه ها بسیار اهمیت دارد و این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

فرهادی در مورد آخرین وضعیت ساخت بیمارستان در نجف و کربلا، گفت: در صورت تامین اعتبارات، این مهم به زودی تحقق می یابد.

وی همچنین در مورد ورود پهبادهای امداد و نجات، افزود: این پهبادها به صورت آزمایشی در اختیار سازمان امداد و نجات قرار دارند و در صورت موفقیت، تعداد زیادی خریداری و در اختیار امدادگران قرار خواهند گرفت.

رییس جمعیت هلال احمر ایران در مورد برف و کولاک شدید شب گذشته شیراز نیز گفت: عصر روز گذشته در اثر بارش برف و کولاک شدید، محورهای منتهی به شیراز مسدود شد که با تلاش امدادگران و عوامل راهداری، محور مرودشت – شیراز گشوده شد.

فرهادی از نجات ۲۰۰۰ نفر گرفتار در برف و کولاک خبر داد و افزود: همچنین با کمک امدادگران، پنج بیمار قلبی که در اثر گرفتار شدن در برف، بیماریشان تشدید شده بود، در سلامتی کامل به بیمارستان منتقل شدند.

رییس جمعیت هلال احمر ایران در مراسم تودیع و معارفه محمود مظفر، رییس پیشین سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، گفت: مظفر از این پس به عنوان رییس ستاد تحول امداد و نجات به فعالیت خود ادامه خواهد داد و حسین کلیوند، رییس جدید جمعیت هلال احمر نیز به پشتوانه مدیریت در سازمان های مختلف می تواند گام موثر در راستای پیشبرد اهداف جمعیت بردارد.

مراسم معارفه روسای جدید سازمان امداد و نجات، مرکز پزشکی حج و زیارت و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر برگزار شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات