۸ عضو باند سرقت های گوشی، کیف و گردن بند شهروندان به دام افتادند و پلیس از مالباختگان خواست آنها را شناسایی کنند.

به گزارش افکارنیوز ، روز بیست و هشتم خرداد ماه امسال، فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۳ گاندی به مأموران اعلام کرد که در حین تردد در خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت، گردنبند وی توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت مورد سرقت قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به شیوه گردنبندقاپی و به دستور شعبه پنجم دادیاری دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در اداره هجدهم، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۹ روز بیست و هشتم خرداد در گذرگاه عابر پیاده، مسیر جنوب به شمال خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت در حال تردد بودم که ناگهان متوجه شدم فردی از پشت سر اقدام به کشیدن و پاره کردن رشته زنجیر نمود و به سرعت به سمت خط ویژه اتوبوس شروع به دویدن کرد؛ چند ثانیه ای بیشتر طول نکشید که متوجه سرقت شوم اما این شخص که فردی جوان و حدودا ۲۰ ساله بود، سوار یک دستگاه موتروسیکلت هوندا ۱۲۵ شد و به سرعت از محل متواری شد.

شکار تصویر سارقین در لحظه فرار

مالباخته در ادامه اظهاراتش و با ارائه تصویر ضبط شده توسط گوشی تلفن همراه یکی از شهروندان به کارآگاهان گفت: با وجود آنکه شخصا نتوانستم هیچگونه واکنشی در برابر سارقین از خود نشان دهم، اما یکی از شهروندان که در ایستگاه اتوبوس ایستاده بود، توانست تا از صحنه متواری شدن سارق تصویری تهیه نماید که فیلم را در اختیار من قرار داد.

شناسایی و دستگیری سارق سابقه دار

با بهره گیری از تصویر بدست آمده از صحنه سرقت، کارآگاهان اداره هجدهم موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار این اداره به نام غلام. س (۲۲ ساله) شدند که دارای سوابق متعدد کیف قاپی، گردنبندقاپی و موبایل قاپی در اداره هجدهم بوده و به تازگی و دو روز قبل از سرقت از زندان آزاد و مجددا سرقت های خود را از سر گرفته است.

با شناسایی غلام. س و با بهره گیری از بانک اطلاعاتی مجرمین سابقه دار، آخرین مخفیگاه وی در منطقه اتابک شناسایی و روز بیست و چهارم آذرماه دستگیر شد.

غلام. س که پس از مواجه حضوری با مالباخته و مشاهده تصویر فرار از محل سرقت چاره ای جز اعتراف نداشت، صراحتا به سرقت گردنبند از مالباخته و همچنین دهها سرقت مشابه مانند گردنبندقاپی، سرقت گوشی های تلفن همراه و کیف قاپی اعتراف و اسامی همدستان خود به نام های محمدرضا. الف، محمد. ر و فرشید. د را نیز معرفی کرد.

دستگیری دیگر اعضای گروه

با شناسایی دیگر اعضای این گروه از سارقین، کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی با شناسایی مخفیگاه دو متهم دیگر این پرونده به نام های محمد. ر و فرشید. د در منطقه شوش، این دو متهم را نیز در همان روز شناسایی، دستگیر و به اداره هجدهم منتقل کردند.

با توجه به اعترافات متهمان و بهره گیری از سیستم جامع پلیس، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که عضو چهارم این گروه از سارقین به نام محمدرضا. الف، در ساعت ۱۶: ۵۰ یازدهم آذر و طی یک تعقیب و گریز همراه با تیراندازی در خیابان قائم مقام فراهانی، توسط مأموران گشت کلانتری ۱۰۵ سنایی دستگیر و در همان بازرسی اولیه از وی تعداد ۸ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شده که بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و این متهم نیز در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی اعضای دومین گروه سارقین

در ادامه اعترافات صریح متهمان به دهها فقره سرقت در سطح شهر تهران، محمدرضا. الف پس از انتقال به اداره هجدهم و در خصوص روز دستگیری اش به کارآگاهان گفت: روز یازدهم آذر با گروه دیگری از سارقین به نام های رامین. س، حامد. س، حمیدرضا. ب، علی. ف شروع به سرقت گوشی های تلفن همراه کرده و تنها در فاصله خیابان گاندی تا میدان هفت تیر، ۸ دستگاه گوشی تلفن همراه مدل بالا را سرقت کردیم که تمامی گوشی های تلفن همراه نزد من بود؛ در خیابان قائم مقام، با سه دستگاه موتورسیکلت ایستاده بودیم که ناگهان گشت کلانتری به ما مشکوک شد؛ همگی اقدام به فرار کردیم اما مأموران با تیراندازی مرا دستگیر و تمامی گوشی های مسروقه را نیز توقیف کردند.

دستگیری اعضای دومین گروه سارقین

با توجه به اعترافات بدست آمده از اعضای اولین گروه از سارقین، کارآگاهان با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین و اطلاعات بدست آمده در خصوص محل های تردد اعضای دومین گروه سارقین در مناطق شوش، قرچک و مولوی، اعضای این گروه از سارقین را نیز دستگیر و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت های پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به دهها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران، دهها منطقه محل فعالیت این گروه از سارقین در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در قائم مقام فراهانی، گاندی، شریعتی، سهروردی، عباس آباد، مطهری، هفت تیر، پاسداران، بهار شیراز، سپهبد قرنی، فردوسی، ولی عصر، تهرانپارس، کارگر، آزادی، ۱۷ شهریور، ابوسعید، بهارستان، انقلاب و… شناسایی و در بررسی پرونده شکات نیز تاکنون دهها مالباخته شناسایی و پس از مواجهه حضوری با متهمان موفق به شناسایی آنها شدند؛ از جمله، یکی از مالباختگان که در حین مقاومت در برابر متهمان در ساعت ۲۱: ۳۰ بیستم مهرماه توسط احدی از آنها به نام رامین. س و در خیابان پاسداران از ناحیه سینه مورد اصابت چاقو قرار گرفته و به علت شدت ضربه وارد شده به ناحیه قلب مورد عمل جراحی قرار گرفته است.

سرهنگ علی غیاثوند در پایان این خبر با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان گفت: با توجه به تعدد سرقت های انجام شده از سوی متهمان و شناسایی آنها از سوی دهها مالباخته و احتمال سرقت های مشابه، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگان احتمالی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات