رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سابقه تهران در داشتن بازی ها و اسباب بازی های سنتی و قدیمی، گفت: بازی ها و اسباب بازی های سنتی تهران شناسنامه دار می شوند.

به گزارش افکارنیوز ، احمد مسجدجامعی در بازدید از غرفه سازمان زیباسازی درپنجمین نمایشگاه اسباب بازی گفت: پس از شناسنامه دار کردن اسباب بازی ها می توان آنها را در موزه ای با همین نام در معرض دید مردم قرار داد تا تهرانی ها بتوانند با آنها آشنا شوند.

وی با اشاره به نقش سازمان زیباسازی در تبدیل تهران به شهر دوستدار کودک، ادامه داد: سازمان زیباسازی با توجه به رسالتی که دارد علاوه بر اینکه می تواند در تاسیس این موزه نقش داشته باشد، با طراحی مبلمان مناسب برای کودکان، می تواند در تبدیل تهران به شهرب دوستدار کودک نقش به سزایی داشته باشد.

وی توجه به استانداردسازی مبلمان شهری به ویژه وسایل بازی کودک را مهم دانست و افزود: در حال حاضر در بحث سرویس های بهداشتی برای کودکان فکری نشده است در حالیکه استفاده از سرویس بهداشتی بزرگترها برای آنها سخت است. علاوه بر این در بحث آبخوری ویژه کودکان تا کنون کاری برای آنها انجام نشده است.

رییس شورای شهر، این موضوعات را از عمومی ترین حقوق شهروندان و کودکان ارزیابی کرد و ادامه داد: رمناسب سازی فضاهای عمومی و ایمن کردن آنها برای کودکان باعث می شود آنها در شهر دیده شوند. اگر فضای شهر موجب آمدن کودک در فضای عمومی شهر نشود ما به خواسته خودمان دسترسی پیدا نکرده ایم.

در این بازدید که فاطمه دانشور" عضو کمیسیون اجتماعی شورای شهر" و جمعی از مدیران شهری، رییس شورای اسلامی شهر تهران را همراهی می کردند، از نزدیک با فعالیت های فرهنگی سازمان زیباسازی در زمینه کودکان و نوجوانان آشنا شدند.

برگزار کنندگان غرفه سازمان زیباسازی شهر تهران در طی برگزاری پنجمین نمایشگاه بازی، سرگرمی و آموزش کودک و نوجوان در بوستان گفتگو، با اجرای برنامه های آموزشی به همراه بازی و میزگزدهای تخصصی، کودکان و نوجوانان را با مفاهیم زیباسازی در شهر آشنا می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات