کودکانی که به مهدکودک می روند از استقلال بیشتر برخوردار بوده و در آداب و روابط اجتماعی موفق تر هستند.

به گزارش افکارنیوز، روح انگیز لطیفی جامعه شناس گفت: شرایط اجتماعی اشتغال والدین و فرهنگی شدن این امر موجب شده تا بسیاری از والدین تصمیم بگیرند کودکان خود را به مهدکودک بسپارند.

وی ادامه داد: والدین می بایست مهدکودکی را انتخاب نمایند تا ضمن نگهداری کودک در پرورش مهارتهای او و آموزش آداب اجتماعی از تواناییهای لازم برخوردار بوده و مربی مهد می بایست مهربان، صبور، خوش لباس و از سلامت روحی و روانی برخوردار باشد.

لطیفی با اشاره به اینکه کودکان نباید به اجبار به مهد فرستاده شوند، افزود: اگر کودکی بیش از سه هفته نتوانست خود را محیط مهد کودک هماهنگ کند بهتر است والدین از فرستادن او اجتناب ورزند چراکه این امر می توان موجب افسردگی او شود.

وی تصریح کرد: کودکانی که به مهد می روند از مدرسه نمی ترسند و دارای استقلال بیشتری نسبت به هم سن و سالهای خود هستند همچنین آنها از نظر تکلم، روابط اجتماعی و آداب اجتماعی نظیر اسلام کردن، مسواک زدن، جمع آوری و مرتب کردن وسایل و (انجام فعالیتهای گروهی) موفق تر هستند.

لطیفی با تاکید بر اینکه عده ای از والدین فکر می کنند با فرستادن کودک به مهد موجب بیماری و یا بی ادبی او می شوند، خاطرنشان کرد: این تصور اشتباه است چراکه بیماری در کودکان تحمل آنها افزایش داده و روبه رو شدن آنها با حرفهای زشت امری طبیعی است و به هر حال کودک باید با محیط اجتماعی آشنا شود و این پدر و مادر هستند که حدومرزها و باید و نبایدها را برای کودک مشخص می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات