معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: وام ازدواج جزئی ترین و کم اهمیت ترین موضوع در زمینه ازدواج جوانان است؛ البته وزارت ورزش و جوانان در زمینه مشخص شدن میزان وام ازدواج، تعیین بانک های عامل پرداخت کننده و چگونگی پرداخت این وام پیگیری های لازم را انجام می دهد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر محمود گلزاری افزود: مسکن و شغل در حوزه ازدواج مهم است، اما نباید حوزه معیشت ازدواج را در وام خلاصه کرد. در واقع سهم مسکن و اشتغال در بحران های پس از ازدواج حداکثر۴۰ درصد است و۵ تا ۱۰ درصد آن به وام ازدواج مربوط می شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: ازدواج دو حوزه جدی دارد که یکی از آن، توان اقتصادی و معیشتی برای تشکیل زندگی است و اصل توان اقتصادی، اشتغال و مسکن است و دادن وام تنها در حد کمک است.

مشکل ازدواج جوانان با افزایش میزان وام حل نمی شود

گلزاری گفت: برخی کارشناسان معتقدند که بسیاری از کشورها در حوزه ازدواج، وام نمی دهند؛ بلکه اشتغال ایجاد می کنند. با توجه به وضعیت تورم، میزان وام هر چقدر افزایش یابد، کم است البته منظورم این نیست که نباید وام ازدواج داد ولی نباید فکر کنیم با افزایش وام، مشکل ازدواج جوانان حل می شود.

وی در خاتمه اظهار کرد: حوزه فرهنگی و آموزشی یعنی آگاهی به زوجین، دومین حوزه مهم ازدواج است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات