مدیرکل دفتر روابط بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: سنگ بنای کاهش تقاضا از خانواده شروع می شود و تا مهد کودک، دبستان و مقاطع بالاتر ادامه می یابد. این سیاست، سیاست ماست اما هنوز برخی فکر می کنند با اعدام قاچاقچیان مسئله پایان می یابد.

به گزارش افکارنیوز، محمود بیات صبح امروز در کارگاه آموزش پیشگیری از مصرف مواد مخدر با آموزش در خانواده و مدرسه خاطرنشان کرد: کارشناسان معتقدند که آیا باید بالاخره با عرضه مواد مخدر مقابله کرد یا روی کاهش تقاضا کار کرد، از طرفی شنیده می شود که در برخی کشورها و ایالات متحده آمریکا استفاده از حشیش قانونی شده است.

وی گفت: در همین راستا نشست مقامات عالی رتبه نهادهای مبارزه با مواد مخدر کشورها در وین تشکیل جلسه می شود تا سیاست های ۵ سال آینده را مشخص کند.

بیات با تأکید بر اینکه خرد جمعی غالب در دنیا بر این باور است که باید از مقابله با مواد مخدر به سمت کاهش تقاضا حرکت کنیم، افزود: سنگ بنای کاهش تقاضا از خانواده شروع می شود و تا مهد کودک، دبستان و مقاطع بالاتر ادامه می یابد.

وی ادامه داد: بر همین اساس ستاد مبارزه با مواد مخدر سالهاست که این سیاست را در پیش گرفته اما برای کاهش تقاضا باید به یک تفاهم جمعی رسید چرا که برخی فکر می کنند با اعدام قاچاقچیان مسئله پایان می یابد اما اگر تقاضا نباشد، جنسی که خریداری ندارد تولید و وارد نمی شود.

مدیرکل دفتر روابط بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر به این نکته اشاره کرد که در تمام دنیا پلیس دوربین، سیم خاردار و هزاران محافظ وجود دارد ولی باز در زندان هم مواد مخدر گیر می آید. این نشان می دهد امر مقابله چندان موفق نبوده اما در محله ای که شرایط برای اعتیاد فراهم است باز هم عده ای معتاد شده و عده ای نشده اند که باید علت آن را به صورت زیرساختاری بررسی کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات