رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: معدل در کنکور امسال تأثیر ۲۵ درصدی دارد که البته در سال گذشته این تأثیر به صورت تأثیر مثبت اعمال می شد اما امسال تغییری صورت گرفته است.

به گزارش افکارنیوز، عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص تأثیر معدل در کنکور ۹۳ اظهار داشت: معدل در کنکور امسال تأثیر ۲۵ درصدی دارد؛ به این معنی که از مجموع نمره داوطلب که شامل آزمون عمومی و اختصاصی به اضافه نمره سوابق تحصیلی است، ۲۵ درصد آن مربوط به سوابق تحصیلی است.

وی ادامه داد: در واقع تأثیر نمرات دروس امتحان نهایی یعنی تک تک درس ها با توجه به رشته محل تأثیر دارد و نباید تأثیر معدل در کنکور نامیده شود بلکه تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور است.

عمادی افزود: سال گذشته این تأثیر به صورت تأثیر مثبت اعمال می شد؛ یعنی اگر نمراتش به نفع داوطلب بود اعمال می شد و در غیر این صورت اعمال نمی شد؛ ولی امسال قرار است ۲۵ درصد اعمال شود؛ خواه تأثیر مثبت و خواه تأثیر منفی داشته باشد.

وی گفت: با توجه به اینکه هر سال تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور بیشتر می شود، توصیه می کنیم مسئله امتحانات نهایی در داوطلبان جدی گرفته شود؛ چرا که تک تک نمرات دروس شان در در کنکور نقش خواهد داشت.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش اضافه کرد: در سال های آینده شرایطی ایجاد می شود که داوطلبان حتی می توانند بدون شرکت در کنکور از طریق سوابق تحصیلی به دانشگاه راه یابند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات