سارقانی که به شیوه تصادف ساختگی اقدام به سرقت خودرو می کردند دستگیر شدند.

به گزارش افکارنیوز، اواخر سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری ۱۳۷ نصر به مأموران اعلام کرد که خودرو پژو ۲۰۶ وی توسط سرنشینان یک دستگاه پراید و به شیوه تصادف ساختگی سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف» و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: حدود ساعت ۲۳: ۳۰ در مسیر بازگشت به منزل بودم که در بزرگراه شیخ فضل الله به سمت گیشا یک دستگاه خودرو پراید نقره ای رنگ از عقب با ماشین من تصادف کرد.

وی افزود: برای بررسی میزان خسارت از ماشین پیاده شدم که دو سرنشین جوان خودرو پراید به سمت من حمله ور شدند، یکی از آنها افشانه ای را که در اختیار داشت به صورتم زد و نفر دوم نیز درحالیکه چاقو به همراه داشت پشت فرمان ۲۰۶ نشست و هر دو نفر آن ها با به جا گذاشتن خودرو پراید از محل متواری شدند.

در اولین مرحله رسیدگی به پرونده، دستور توقیف خودرو ۲۰۶ در سیستم جامع پلیس ثبت و در ادامه با بررسی سوابق خودرو پراید به جای مانده در محل سرقت مشخص شد که این خودرو نیز دارای سابقه سرقت بوده و چند روز پیش از آن، در منطقه نازی آباد به سرقت رفته است.

با توجه به اظهارات تکمیلی مالباخته مبنی بر اینکه سارقان اقدام به برداشت مبلغ ۴ میلیون تومان وجه نقد داخل حساب عابر بانک وی کرده اند، کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته موفق به شناسایی یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه در منطقه نازی آباد شدند.

در مراجعه به مغازه موبایل فروشی، تصاویر دوربین های مداربسته این محل مورد بررسی قرار گرفت و تصویر خانم جوان حدودا ۲۰ ساله ای در اختیار کارآگاهان قرار گرفت که وی را در حال خرید گوشی تلفن همراه با استفاده از عابربانک مالباخته نشان می داد.

با به دست آمدن تصویر این خانم جوان و در تحقیقات میدانی از کسبه محل، وی به نام «مریم. ت» (۱۷ ساله) مورد شناسایی قرار گرفت که در مراجعه به محل سکونتش در منطقه نازی آباد مشخص شد که مدتی است از محل سکونت خود خارج و دیگر در این محل تردد ندارد.

با توجه به نامشخص بودن مکان مریم، تحقیقات پلیسی جهت شناسایی محل تردد وی آغاز و سرانجام «بوستان اندیشه» واقع در ۲۰ متری بعثت به عنوان محل تردد وی مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی بوستان اندیشه به عنوان محل تردد مریم، این پارک تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام وی در حین تردد در داخل بوستان، شناسایی و دستگیر شد.

با دستگیری مریم، وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت که عابر بانک را فردی به نام «حسام» در اختیار او قرار داده بود.

مریم در تشریح ماجرا به کارآگاهان گفت: یک روز حسام با مراجعه به من عنوان کرد که قصد دارد تا یک گوشی تلفن همراه گران قیمت برای من بخرد، به این بهانه و سوار بر یک دستگاه خودرو ۲۰۶ به درب یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه در منطقه نازی آباد رفتیم.

وی ادامه داد: حسام به بهانه پیدان نشدن محل پارک از ماشین پیاده نشد و پس از دادن کارت عابر بانک از من خواست تا خودم گوشی تلفن همراه را انتخاب و خریداری کنم، من نیز با مراجعه به داخل مغازه یک گوشی تلفن همراه مدل بالا خریداری و از مغازه خارج شدم اما به محض سوار شدن به ماشین، حسام گوشی تلفن همراه از من گرفته و مرا از ماشین به بیرون انداخت و از محل دور شد.

با شناسایی «حسام. الف» (۲۳ ساله) ، وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار که در سال های گذشته نیز چندین بار به اتهام «سرقت های به عنف» و «ایراد ضرب و جرح عمدی» دستگیر و روانه زندان شده، مورد شناسایی قرار گرفت و مالباخته نیز پس از مشاهده تصاویر به دست آمده از سوابق گذشته حسام، وی را به عنوان یکی از سارقان خودرو مورد شناسایی قرار داد.

همزمان با شناسایی «حسام» به عنوان یکی از اعضای اصلی گروه سرقت های به عنف خودرو، شناسایی دیگر عضو گروه نیز در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

با انجام تحقیقات پلیسی، علاوه بر شناسایی مخفیگاه و محل تردد حسام در منطقه باغ آذری یکی از دوستان وی به نام «شاهین. ک» (۲۰ ساله) نیز به عنوان دیگر متهم پرونده مورد شناسایی قرار گرفت.

سرانجام با انجام مراقبت های نامحسوس از مخفیگاه ۲ متهم و اطمینان از حضور هر دو متهم در مخفیگاهشان، عملیات دستگیری متهمان در تاریخ ۲۸ آذرماه انجام و در حالیکه متهمان قصد داشتند تا با ایجاد درگیری از محل متواری شوند، هر دو نفر دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

شاهین در اظهارات اولیه خود ضمن اعتراف به سرقت خودرو پراید به جا مانده در محل سرقت خودرو ۲۰۶، با طرح این موضوع که طرح و پیشنهاد سرقت خودرو ۲۰۶ را حسام مطرح کرده، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: چند ساعت قبل از سرقت خودرو ۲۰۶، حسام در داخل قهوه خانه (محل تردد متهمان واقع در منطقه باغ آذری) به سراغ من آمد و گفت: بیا بریم یک خودرو ۲۰۶ سرقت کنیم تا برای تفریح به شمال برویم که در زمان سرقت، حسام اقدام به زدن افشانه به صورت صاحب خودرو کرد و همزمان خودش نیز در پشت فرمان ماشین نشست و هر دو نفر از محل فرار کردیم.

حسام نیز در اعترافات اولیه صراحتا به سرقت خودرو ۲۰۶ اعتراف و عنوان کرد که خودرو را به قیمت ۳ میلیون تومان به یکی از افراد سابقه دار منطقه شوش فروخته و پس از آن اطلاعی از سرنوشت خودرو ندارد که با شناسایی خریدار خودرو، این فرد دستگیر و در ادامه تحقیقات نیز خودرو ۲۰۶ مسروقه کشف شد.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: با بررسی پرونده سرقت های مشابه، تعداد دیگری از مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفتند از جمله این افراد، مالباخته ای بود که پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی عنوان داشت که متهمان علاوه بر سرقت خودرو ۴۰۵ وی، با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت کیف پول، عابر بانک و گوشی تلفن همراهش کرده اند.

سرهنگ غیاثوند در پایان با اشاره به اعتراف متهمان به سرقت های به عنف از مراکز تجاری به ویژه در تاریکی شب گفت: از کلیه شکات و مالبختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت خودرو و یا مراکز تجاری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات