دکتر علی اکبر سیاری در نخستین همایش کشوری تغذیه سالم با بیان اینکه ۸۴۰ میلیون نفر در دنیا به علت فقر دچار گرسنگی هستند، گفت: ۴۰ میلیون نفر نیز در دنیا سالانه به علت فقر و گرسنگی جان خود را از دست می دهند.

به گزارش افکارنیوز، وی افزود: برآورد مصرف ایران نشان می دهد که ۲۳ درصد ایرانی ها کمبود مصرف انرژی دارند. در عین حال ۴۸ درصد زیاد می خورند و حدود ۳۰ درصد مصرف متعادل دارند. دولت برای تامین نیازهای افراد فقیر یارانه تعیین کرده است و ماهانه ۳۰۰۰ میلیارد تومان پول به مردم می دهد اما روش فعلی توزیع یارانه ها صحیح نیست و دولت و مجلس درصدد آن هستند که این روش را اصلاح کنند.

سیاری ادامه داد: ۹۰ درصد انرژی مصرفی ایرانی ها از غلات تامین می شود. ۷۰ درصد از تامین پروتئین شان نیز از غلات است. این در حالی است که ارزش غذایی پروتئین نوع گیاهی با حیوانی تفاوت دارد. ۷۰ درصد مردم ایران کمبود مصرف پروتئین دارند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت گفت: مصرف گوشت اقشار کم درآمد سالانه حدود سه کیلوگرم است. این در حالی است که برای اقشار پردرآمد ۱۵.۱ کیلوگرم است. همچنین مصرف سرانه شیر در اقشار کم درآمد به صورت سالانه ۱۲.۳ کیلوگرم و در اقشار پردرآمد ۲۳.۸ کیلوگرم است. همچنین حبوبات در اقشار کم درآمد سالانه سه کیلوگرم و در اقشار پردرآمد ۱۱ کیلوگرم مصرف می شود. اقشار کم درآمد سالانه ۱۰۴.۸ کیلوگرم مصرف میوه دارند. این در حالی است که مصرف میوه در اقشار پردرآمد سالانه ۳۴۹.۸ کیلوگرم است. این چنین مواردی مربوط به وزارت بهداشت نیست و باید سیاست های کلی برای اصلاح آن در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: ۴۰ درصد مردم دنیا از کمبود ریزمغذی ها رنج می برند. دو میلیارد نفر نیز در دنیا کمبود آهن دارند. ۷۰ درصد ایرانی ها نیز با کمبود مصرف آهن مواجه هستند که به این منظور مکمل یاری و همچنین برنامه غنی سازی آرد را اجرایی کرده ایم. همچنین در دنیا ۱.۶ میلیارد نفر با کمبود روی مواجه هستند. این موضوع در کشور ما هم وجود دارد. البته اکنون سیاستی برای آن نداریم اما به دنبال غنی سازی و مکمل یاری هستیم.

سیاری درباره کمبود کلسیم و ویتامین D نیز گفت: از هر سه مرد ایرانی، یک نفر با پوکی استخوان مواجه است. همچنین نیمی از زنان ایرانی پوکی استخوان دارند. ۸۰ درصد مردم در سن مدرسه کمبود کلسیم دارند. سیاست جمهوری اسلامی ایران در این زمینه فعلا آن است که شیر در مدارس توزیع شود. غنی سازی شیر با ویتامین D نیز آغاز شده است و فعلا سیاست دیگری در این زمینه نداریم.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم سالم بودن غذای مصرفی مردم، ادامه داد: غذای مصرفی مردم نباید به مواد آلاینده و سموم آلوده باشد. مطالعه ای در میدان تره بار تهران و در شهرداری در زمینه سرب، کادمیوم و نیترات در چهار فصل صورت گرفته است. بدترین فصل مربوط به پاییز بوده؛ به طوری که ۳۵ تا ۴۱.۵ درصد سبزیجات به این سه مورد آلوده بوده اند. بدترین مورد نیز مربوط به پیاز بوده که ۵۴ درصد آلودگی داشته است. خیار گلخانه ای هم ۴۵ درصد آلودگی داشته است.

وی درباره سموم دفع آفات نیز گفت: مطالعه انجام شده نشان داد که در فصل پاییز ۵۲ درصد سبزی های مصرفی بیش از حد مجاز به سموم آلوده هستند. این در حالی است که این موارد یک روزه عوارض خود را نشان نمی دهد، بلکه مشکلات آن به تدریج در مردم ظاهر می شود. این چنین مواردی راه حل پزشکی ندارد و بازمی گردد به اتخاذ تصمیماتی در وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و همچنین اطلاع رسانی به مردم که چه موادی را مصرف کنند.

سیاری درباره روغن مصرفی مردم نیز گفت: قدم های بزرگی در زمینه اصلاح روغن های مصرفی و جایگزین شدن روغن مایع به جای جامد صورت گرفته است. اما هنوز باید اقدامات زیادی در این زمینه انجام شود. سالانه ۹۲ هزار نفر از مردم کشور به سکته قلبی و ۴۳ هزار نفر به سکته مغزی مبتلا می شوند و ما هم تا می توانیم بخش های ICU راه اندازی کرده و استنت های قلبی به کار گرفته می شوند. میزان ترانس مصرفی در کشور بالاست. این در حالی است که استاندارد جهانی آن دو است و جهان دارد به سمت به صفر رساندن آن حرکت می کند. اما این رقم در ایران پنج است. رانت زیادی بر سر غذای مردم و رعایت استانداردها وجود دارد. البته در زمینه روغن نیز سیاست دولت بر اصلاح کیفیت آن است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت درباره نمک مصرفی کشور نیز گفت: میزان مصرف نمک در جامعه باید کاهش یابد چرا که ثابت شده میزان کاهش سکته های قلبی و مغزی با مصرف نمک در ارتباط است. روزانه پنج گرم نمک نیاز است. این در حالی است که میزان مصرفی آن در ایران ۱۲-۱۰ گرم است.

سیاری افزود: متخصصان تغذیه مصرف روزانه پنج واحد سبزی و میوه را توصیه می کنند. این در حالی است که ۸۸ درصد ایرانی ها یعنی ۴۷ میلیون نفر مصرف روزانه پنج واحد میوه و سبزی را ندارند. برای این موضوع هیچ سیاستی در نظر گرفته نشده است. این موضوع نیاز به سیاست گذاری و کار دارد.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت در پایان گفت: قدم های بزرگی در راستای تغذیه و غذای مردم برداشته شده و دستاوردهای خوبی هم داشته ایم. اما هنوز باید کار و تلاش بسیاری در این زمینه صورت گیرد. در عین حال باید واقعیت ها را گفت. خودسانسوری سبب می شود مشکلات کار خود را ادامه دهند و بیشتر شوند. بنابراین حوزه غذا و تغذیه آیینه ای است از مدیریت اقتصادی، تکنولوژی و…
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات