تردد تعداد زیادی اراذل و اوباش و معتادان در محدوده بازار تهران باعث سلب آسایش کسبه و اهالی محل شده است. معتادانی که در نبود نظارت و برخورد کافی پلیس محدوده تجاری شهر را به پاتوقی امن برای خود تبدیل کرده اند.

به گزارش افکارنیوز، تردد اراذل و اوباش و معتادان خیابانی در محدوده مولوی و بازار تهران باعث شده است تعداد زیادی از اهالی و کسبه محل با ارسال نامه ای به رئیس پلیس تهران خواستار برخورد با این افراد و با ارسال نامه ای به خبرگزاری مهر مراتب اعتراض خود را نسبت به کم کاری پلیس اعلام کنند.

اهالی مدعی شدند اراذل و اوباش با حضور در خیابان سعدی نرسیده به چهارراه مولوی مانع کسب و کار کسبه شده و با ایجاد ناامنی برای نوامیس مردم مزاحمت هایی را ایجاد می کنند.

یکی از کسبه که فرش فروش است در این باره گفت: این افراد که از عدم برخورد پلیس مطمئن هستند عصرها با حضور در این کوچه اقدام به استعمال مواد مخدر می کنند و حضورشان مانع کسب و کار ما شده است، خانواده ها می ترسند که از این کوچه عبور کنند و از ساعت ۴ بعدازظهر به بعد به دلیل حضور این معتادان و اراذل و اوباش هیچ مشتری در این خیابان حاضر نمی شود.

یکی از اهالی که فروشنده ظروف یکبار مصرف است در این باره به مهر گفت: این افراد بدون هیچ ابایی از اهالی و کسبه درخواست پول می کنند و متاسفانه به دلیل نبود امکانات بهداشتی اقدام به کثیف کاری در کنار خیابان می کنند. استعمال مواد مخدر در کنار خیابان و عربده کشی اراذل جلوه بسیار بدی به این محله داده است، از چند ماه گذشته که این افراد در این محل مستقر شده اند کاسبی ما دچار مشکل شده و فروش مان کاهش یافته است.

در ادامه صاحب فروشگاه مصنوعات فلزی و لوازم آشپزخانه به مهر گفت: بارها برای جمع آوری این معتادان و اوباش با کلانتری ۱۱۳ و ۱۱۶ مولوی تماس گرفته ایم ولی ماموران پس از هر بار مراجعه مدعی می شوند که این منطقه حوزه استحفاظی آنها نیست و بدون اینکه با این افراد که مرتکب جرم مشهود می شوند برخورد کنند محل را ترک می کنند. امروز دیگر از دست این افراد به ستوه آمده ایم و از مسئولان و روسای پلیس و فرمانده نیروی انتظامی درخواست می کنیم به ما کمک کنند چرا که اگر این افراد بخواهند این گونه در این محل جولان دهند کسب و کار ما تعطیل می شود. بیش از ۱۲ نفر در این خیابان مغازه دارند که معتادان و اراذل و اوباش با ایجاد مزاحمت اجازه نمی دهند هیچ زن یا کودکی برای خرید به این خیابان مراجعه کند.

به نظر می رسد توجهی به برخی محلات پایتخت موجب شده که این مناطق جولانگاه معتادان تابلو و اراذل و اوباش شود. موضوعی که در صورت عدم رسیدگی می تواند معضل بزرگ اجتماعی را در این منطقه و سایر مناطق پایتخت که با این ناهنجاری اجتماعی روبرو هستند تشدید کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات