وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح آزمایشی یک روز در هفته بدون کیف در مدرسه از سال تحصیلی آینده خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در ادامه سلسله نشست های صمیمانه با کارشناسان حوزه ستادی، امروز دوشنبه در جمع مدیران و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور یافت و گفت: اعتقاد من این است که از نزدیک با بدنه کارشناسی ارتباط داشته باشیم؛ حرف های آنها را بشنویم و تحمل انتقادات آنها را داشته باشیم.

وی افزود: کار در آموزش و پرورش باید مبتنی بر کار کارشناسی و پژوهشی باشد و اذعان می کنم که جلسه با کارشناسان برای خود من بسیار مغتنم و قابل استفاده بوده است و در واقع رهنمودها و نظرات شما موجب هدایت و پیداکردن مسیر صحیح می شود.

* فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد مدارس می شود


وزیر آموزش و پرورش گفت: جهت گیری اصلی سیاست های مورد نظر در کانون، ورود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مدرسه است و از زمانی که معاون آموزشی بودم این خط فکری طراحی شد.

وی با اشاره به اینکه باید خروجی های کانون، ورودی های مدرسه باشد، تأکید کرد: آمادگی و اصرار داریم از سال تحصیلی آینده هفته ای یک روز به طور آزمایشی دانش آموزان بدون کیف و کتاب وارد مدرسه بشوند و در این یک روز به کارهای فرهنگی، هنری، ورزشی و مهارت های فردی بپردازند.

وی با بیان اینکه باید کاری کرد آنقدر فعالیت ها جذاب باشد که دانش آموزان با عشق و علاقه وارد مدرسه شوند، ادامه داد: برای تحقق این ایده، من امید به فعالیت های کانون بسته ام و کانون می تواند بخشی از این یک روز را غنی سازی کند.

فانی در خصوص توانمندسازی نیروی انسانی اظهار داشت: ما باید واقعاً تلاش کنیم این توانمندسازی و بحث بهسازی نیروی انسانی که یکی از وجوه آن توانمندسازی است، اتفاق بیفتد.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: جذب ظرفیت های جامعه به سوی کانون، سیاست درستی است که دنبال می شود ولی این موضوع ما را بی نیاز از نیروهای اهل فن و هنرمندان نمی کند و با جذب آنها کارهای ما غنی تر می شود.

وی گفت: اگر هر فیلمی که توسط کانون تولید می شود در ۱۰۵ هزار مدرسه نمایش داده شود، چقدر می تواند از روش های غیرمستقیم در تربیت و آموزش موثر باشد.

* کانون برای تحقق ایده رئیس جمهور با ایجاد زنگ کتاب وارد عمل شود


فانی با تأکید بر امر کتابخوانی که جزو مأموریت های کانون است و با سیاست رئیس جمهور انطباق دارد، اظهار داشت: اندیشه ورزی و پرسشگری جزو سیاست های جدی آموزش و پرورش است و همانگونه که رئیس جمهور از دانش آموزان خواسته که می توانند و باید انتقاد کنند، این سیاست تربیتی باید با جدیت دنبال شود و کانون در نقد پذیری و ارائه نقد دانش آموزان می تواند به آموزش و پرورش کمک کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات کاری و سازمانی موجود در کانون ادامه داد: از این گونه دغدغه ها غافل نبوده و نیستیم ولی استحضار دارید که برای رسیدن به نتیجه مطلوب، کار و زمان زیادی لازم دارد و اظهار امیدواری کرد: در دولت دکتر روحانی بخشی از خواسته های شما برآورده شود و بنده نیز به سهم خود آمادگی پیگیری موضوعات را در دولت دارم.

وی در خصوص فعالیت های کانون گفت: انتظار از کانون زبان خیلی زیاد است و فراتر از آن هست که تاکنون انجام گرفته است.

فانی افزود: خوب است دانش آموزان در کنار مدرک تحصیلی، دو گواهینامه زبان و ICDL هم بگیرند و این به کارایی و موثر بودن آنها می انجامد.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر تلاش برای عمق بخشی بیشتر به فعالیت های کانون زبان افزود: از مشکلات کانون زبان خبر داشتم و با این جلسه بیشتر هم در جریان قرار گرفتم از جمله مشکلات آن کمبود مربی است که باید به سمتی برویم که از ظرفیت معلمان زبان آموزش و پرورش در کانون زبان استفاده کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات