پلیس آگاهی از شهروندان درخواست کرد تا در شناسایی کلاهبرداری که به بهانه اجاره آپارتمان از شهروندان اخاذی می کرد، به این پلیس کمک کنند.

به گزارش افکارنیوز، در خرداد ماه سال جاری، دبیر بازنشسته ای با مراجعه به کلانتری ۱۰۳ گاندی به مأموران اعلام کرد که فردی به نام آقای مهدوی، به بهانه اجاره یک واحد آپارتمان مسکونی با شرایط مناسب اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سوم و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته


مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از طریق آگهی های روزنامه، آگهی اجاره یک واحد آپارتمان مسکونی در محدوده سیدخندان را با شرایط رهن رهن کامل پیدا کردم؛ با شماره تماس درج شده در داخل آگهی تماس گرفته و فردی به نام آقای مهدوی از من دعوت کرد تا به محل کار ایشان واقع در منطقه قلهک مراجعه بروم.

وی ادامه داد: فردای آنروز به بنگاه آقای مهدوی مراجعه و بهمراه ایشان و برای بازدید از خانه، به یک مجتمع مسکونی در محدوده سیدخندان مراجعه کردیم. زمانیکه به در واحد آپارتمان مراجعه کردیم، آقا و خانم جوانی جوانی در منزل حضور داشتند؛ ظاهر اسباب و اثاثیه نشان می داد که آنها قصد اسباب کشی دارند؛ آقای مهدوی مدعی شد که در صورت پرداخت پول به مستأجر قبلی، آنها به زودی اسباب کشی خواهند کرد.مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: برای تنظیم قرارداد به بنگاه آقای مهدوی مراجعه و با توجه به اینکه ایشان عنوان کرده بودند که آپارتمان متعلق به خود ایشان است، مبلغ ۲۰ میلیون تومان را به عنوان پیش پرداخت و در قالب یک فقره چک بانکی به آقای مهدوی پرداخت کردم و مقرر شد تا در چند روز دیگر و پس از اسباب کشی مستأجر قبلی، در زمان تحویل گرفتن کلید منزل مابقی پول قرار داد را به صورت کامل پرداخت کنم.

مالباخته در خصوص نحوه اطلاع از موضوع کلاهبرداری به کارآگاهان گفت: چند روزی از زمان تنظیم قرارداد گذشت اما هیچ خبری از آقای مهدوی نشد؛ با شماره تلفن همراه و تلفن بنگاه تماس گرفتم اما گوشی آقای مهدوی خاموش شده بود و در کسی نیز در بنگاه پاسخگوی تماس های تلفنی نبود.

به همین علت به بنگاه مراجعه و در کمال تعجب متوجه شدم که بنگاه تعطیل است! ! به آپارتمان مراجعه و آن زمان متوجه شدم که مالک آپارتمان شخص دیگری است و آقای مهدوی خانه را برای مدتی کوتاه و با شرایط اجاره ماهیانه بالا اجاره کرده.

از طریق صاحبخانه و مستأجر متوجه شدم که همزمان با بنده چند نفر دیگر نیز به عنوان مستأجر به آپارتمان مراجعه کرده اند اما صاحبخانه واقعی، آپارتمان را به فرد دیگری اجاره داده؛ بلافاصله به بانک مراجعه و متوجه شدم که چک ۲۰ میلیون تومانی نیز در همان تاریخ مقرر نقد شده است.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با انتشار این خبر اعلام کرد: با توجه به متواری بودن متهم و شناسایی تصویر متهم در زمان مراجعه به شعبات بانکی جهت وصول چک های متعلق به مالباختگان پرونده، دستور انتشار تصویر این شخص از سوی مقام محترم قضایی صادر شده؛ لذا از کلیه شهروندانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه و یا محل های تردد وی دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۵۶۱۰ در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات