مرد جوانی که به عنوان مسافرکش زنان جوان را سوار و بعد از بردن آنها به محلات خلوات آنان را مورد اذیت و آزار قرار می داد، دستگیر شد.

به گزارش افکارنیوز، چهاردهم دیماه خانم جوانی با مراجعه به دادسرای امور جنایی و طرح شکایت در خصوص ربوده شدنش توسط راننده یک دستگاه خودرو سواری اعلام داشت که این شخص قصد آزار و اذیت وی را داشته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی و تلاش برای آزار و اذیت و به دستور قاضی هاشمیان، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: سیزدهم دی به قصد خرید از منزل خارج شده و پس از خرید، قصد بازگشت به منزل را داشتم؛ پس از خروج از ایستگاه مترو گلبرگ، راننده یک دستگاه خودرو پژو به شماره انتظامی مشخص که آرم و علائم شبیه به آژانس را نیز نصب کرده بود در مقابل پای من توقف کرد و من به تصور اینکه ایشان مسافربر است، به مقصد خیابان جانبازان سوار ماشین شدم.

شاکی در ادامه اظهاراتش و در خصوص نحوه ربوده شدنش توسط راننده خودرو پژو به کارآگاهان گفت: پس از طی مسافت کوتاهی ناگهان راننده مسیر خود را به سمت اتوبان امام علی تغییر داد و همزمان درهای ماشین را قفل کرد؛ راننده یک عدد اسپری اشک آور در آورد و مرا تهدید به ضرب و شتم و حتی قتل نمود.

وی افزود: پس از گذشتن از خروجی همت، راننده به داخل یک خیابان فرعی در اتوبان امام علی (ع) رفت و پس از طی مسافت کوتاهی توقف کرد؛ مدام مرا تهدید می کرد و من نیز جز گریه و التماس کاری از دستم بر نمی آمد. راننده از ماشین پیاده شد و در ماشین را باز کرد و قصد داشت تا مرا مورد آزار و اذیت قرار دهد که در یک لحظه با هل دادن وی به عقب، موقعیتی برایم ایجاد شد که توانستم فرار کنم؛ دوان دوان خود را به اتوبان رسانده و در داخل اتوبان، مسیر حرکت یک تاکسی را گرفتم و از راننده آن خواستم تا مرا به در منزل برساند.

شناسایی و دستگیری متهم


با توجه به اظهارات شاکیه در خصوص به خاطر سپردن شماره پلاک خودرو، بلافاصله یک دستگاه خودرو پرشیا نقره ای رنگ مورد شناسایی قرار گرفت؛ در ادامه تحقیقات و با شناسایی آخرین مالک خودرو، کارآگاهان موفق به شناسایی جوانی به نام دانیال. ق متولد ۱۳۶۹ شدند که شاکیه پس از مشاهده تصاویر این شخص، وی را به عنوان راننده زمان حادثه مورد شناسایی قرار داد.

با شناسایی محل سکونت دانیال در منطقه بزگراه رسالت، مجیدیه، ۱۶ متری اول و اخذ دستور مقام قضایی، وی در ساعت ۷ صبح شانزدهم دی دستگیر و خودرو وی نیز در مقابل درب منزل شناسایی و توقیف شد.

شناسایی دومین شاکیه


همزمان با دستگیری متهم و اعتراف وی به تلاش برای آزار و اذیت شاکی پرونده، وی به یک فقره آدم ربایی به شیوه مشابه و آزار و اذیت یک خانم جوان اعتراف کرد که بلافاصله موارد مشابه مورد بررسی قرار گرفت و پرونده دومین شاکیه، در کلانتری ۱۳۷ نصر شناسایی و جهت رسیدگی به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

دومین شاکیه نیز پس از حضور در اداره یازدهم و شناسایی متهم، در اظهاراتش عنوان داشت: در ساعت ۱۹: ۳۰ پانزدهم دی و در خیابان سلیمان خاطر، به عنوان مسافر سوار یک ماشین شدم که در طی مسیر، ناگهان راننده تغییر مسیر داد و به بزرگراه کردستان تغییر مسیر داد و با تهدید چاقو مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و نهایتا در داخل اتوبان مرا از ماشین به بیرون انداخت.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی متهم توسط دو شاکی پرونده و اعتراف صریح متهم به ارتکاب جرم، قرار بازداشت موقت برای متهم صادر و همزمان دستور انتشار بدون پوشش تصویر این شخص از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از دیگر شکات احتمالی پرونده که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند، درخواست و دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایت خود به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات