پیش نویس تفاهم نامه بیمه یوزپلنگ ایرانی و محیط بانان زیست گاه های یوز سازمان حفاظت محیط زیست و بیمه دانا امروز منعقد شد.

به گزارش افکارنیوز، بیژن صادق مدیرعامل بیمه دانا در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت: بیمه دانا به طور داوطلبانه متعهد می شود در سه حوزه که دو حوزه آن مربوط به فعالیت های بیمه گری است با دفتر پروژه حفاظت از یوز ایرانی همکاری کند و بیمه نامه های مربوطه را به صورت رایگان صادر خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه پوشش بیمه ای این تفاهم نامه شامل بیمه عمر، حوادث، درمان، مسئولیت و آتش سوزی، در مورد شرایط آن اظهارداشت: بیمه نامه عمر و حادثه یوز و مسئولیت یوز که برای اولین بار در جهان طراحی خواهد شد شامل پوشش ۵۰ میلیون تومان فوت یوز بر اثر حادثه تا سقف ۵ قلاده در سال به حساب دفتر پروژه حفاظت از یوز و همچنین پوشش خسارت به دامداران بر اثر حمله یوزپلنگ است.

وی همچنین در مورد بیمه نامه های حافظان یوز نیز گفت: بیمه دانا متعهد به ارائه رایگان بیمه نامه هایی برای ۱۲۶ پرسنل دفتر پروژه حفاظت از یوز ایرانی است که این بیمه نامه ها شامل ارائه بیمه درمان تکمیلی، بیمه حوادث گروهی رایگان، بیمه نامه مسئولیت مدنی در قبال شخص ثالث و بیمه نامه آتش سوزی پاسگاه های محیط بانی می شود.

صادق با تاکید بر اینکه در بخش حمایت فرهنگی، این شرکت از پروژه های فرهنگی در مسیر تبدیل یوز ایرانی به نماد تیم ملی فوتبال در جام جهانی حمایت می کند، افزود: مدت زمان بیمه ۵ سال از تاریخ صدور بیمه نامه است و با توافق طرفین تمدید می شود.

مدیرعامل بیمه دانا تصریح کرد: قرار است در مراحل بعدی بیمه گوزن زرد و پلنگ نیز منعقد شود که مقدمات این کار انجام شده است.

همچنین در این مراسم هومن جوکار مدیر پروژه حفاظت از یوز پلنگ آسیایی گفت: تنها زیستگاه یوز پلنگ آسیایی در ایران است از این رو باید با اجرای برنامه های مدون در حفظ آن کوشا باشیم. یوز پلنگ آسیایی در تمام مناطق آسیایی به جز ایران از بین رفته و وضعیت آن در شرایط بحرانی قرار دارد که خوشبختانه با اقداماتی که در ایران برای حفاظت این گونه در خطر انقراض انجام شده است، حدود ۵۰ قلاده در ایران زیست می کنند.

جوکار یادآور شد: امضای این تفاهمنامه یک حرکت نوین در حفظ محیط زیست و تنوع زیستی است و شرکت بیمه دانا به طور داوطلبانه پیشنهاد بیمه یوزپلنگ ها را به سازمان محیط زیست ارایه کرد که مورد استقبال مدیران این سازمان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: براساس این بیمه نامه، اگر یوز پلنگ حادثه ای ایجاد کند یعنی به دام حمله کند، بیمه خسارت دامدار را پرداخت می کند. پول بیمه یوز پلنگ ها در صندوق بین المللی مشترک برنامه عمران سازمان ملل متحد و سازمان حفاظت محیط زیست واریز می شود که از این بودجه برای رفع موانعی که موجب بروز حادثه برای یوز می شود، استفاده خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات