مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در سال جاری کشفیات مواد مخدر با افزایش ۱۹ درصدی به ۴۰۳ تن رسید.

به گزارش افکارنیوز، علیرضا اکبرشاهی در خصوص وظایفی که برعهده شوراهای هماهنگی است گفت که شوراها باید فرا دستگاهی عمل کنند و برنامه ریزی شان بر محور هم افزایی توان بین دستگاه های عضو باشد. بعد از ارجاع معتاد به کمپ و طی شدن دوره مقرر باید برای شخص پاک شده برنامه داشته باشیم و او را رها نکنیم.

وی حلقه مفقوده سیکل درمان معتاد را اشتغال دانست و افزود: در صورتی که بتوانیم به شخص رها شده از بند اعتیاد شغل مناسبی بدهیم درصد عود مجدد کاهش خواهد یافت.

اکبرشاهی اعلام کرد: در ۸ ماهه اول امسال با کشف ۴۰۳ تن انواع موادمخدر ۱۹ درصد افزایش کشفیات موادمخدر داشتیم که نسبت به سال قبل افزایش دارد و این نشانه همدلی بیشتر دستگاه های مقابله ای را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه رویکرد ستاد این است که بحث مقابله را از مراکز استانها به سمت مرزها ببریم و طی دو سال اخیر توفیقات خوبی نیز در این خصوص داشته ایم ادامه داد: نتیجه این هدف گذاری منجر به کشف فراتر از ۷۰ درصد کشفیات موادمخدر در مرزها، جوار مرزها و حاشیه مرزها شده است.

این مقام مسوول در ستاد اعلام کرد بحث شیشه تهدید بزرگی است و اهتمام جدی را برای مقابله می طلبد با اینکه شناسایی و کشف کارگاه های تولید شیشه افزایش داشته است ولی سرانه کشفیات شیشه در کارگاه های تولید شیشه پایین آمده است.

اکبرشاهی، مردم را همکار و همیار خوبی برای مسوولین امر مبارزه با موادمخدر اعلام کرد و افزود: سطح آگاهی های مردم افزایش داشته و همکاری خوبی با نهادهای ذیربط در امر مبارزه با موادمخدر دارند به صورتی که قاچاقچیان حاشیه امنی برای اقدامات خلافکارانه خود نمی بینند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات