در حالیکه مردم معتقدند سارقان با استفاده از فلزیاب محل پنهان کردن طلا و جواهرات را شناسایی می کنند، رئیس پلیس آگاهی تهران با تکذیب این مطلب علت افزایش سرقت از منازل را شرایط اقتصادی و خرید و پنهان سازی ارز و طلا در منازل عنوان کرد.

به گزارش افکارنیوز، صبح امروز سردار اسماعیل احمدی مقدم به ارائه آماری پرداخت که جامعه را بسیار نگران می کند.

وی گفت: در کشور بطور میانگین روزانه حدود ۲۰۰۰ سرقت رخ میدهد که این آمار در ابتدای سال به علت شرایط جامعه رو به افزایش داشت.

به گفته فرمانده انتظامی کشور شیب افزایش سرقت ها در کشور که از ابتدای سال صعودی بوده، در حال نزدیک شدن به سراشیبی است.

اما افزایش سرقت ها دلایلی مختلفی دارد. صبح امروز سرهنگ محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ علت افزایش سرقت از منازل را تشریح کرد.

به عقیده وی، به علت شرایط خاص کشور در سال گذشته و ابتدای امسال، و شرایط روحی روانی حاکم بر جامعه، شهروندان پولهای خود را از حساب بانکی خارج و با تبدیل آن به ارز و مسکوکات آنها را در منازل نگهداری می کردند.

محمدیان گفت: نگهداری وجوه نقدی و مسکوکات در منازل موجب توجه سارقان به این امر شده و آنها برای سرقت از منازل نقشه می کشیدند.

به عقیده بسیاری از مردم سرقت طلا از منازل بوسیله دستگاه های فلزیاب صورت می گیرد و سارقان با استفاده از این وسایل می توانند مکان پنهان کردن طلا و جواهرات را شناسایی کنند.

اما رئیس پلیس آگاهی تهران در گفت وگو با رادیو در این زمینه می گوید: به ندرت به سارقانی برخورد کردیم که از طلایاب استفاده می کنند، بسیاری از آنها همچنان به دنبال ذهنیت خود در مورد محل پنهان کردن طلا و جواهرات می روند.

وی ادامه داد: میز آرایش و کمد های آن به همراه کابینت بیشترین محلهایی هستند که مجرمان به آنها مراجعه می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات