رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران گفت: نقش تغذیه در سرطان ها بسیار چشم گیر است و حدود ۳۵ درصد سرطان ها با نوع تغذیه مرتبط است.

به گزارش افکارنیوز ، محمدرضا قوام نصیری صبح امروز در هشتمین همایش سالانه کلینکال انکولوژی که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: عوامل زیادی در بروز سرطان ها نقش دارد که سبک زندگی نادرست و افزایش آلاینده ها بخشی از آن است.

وی عفونت را یکی دیگر از علل ابتلا به سرطان ها دانست و افزود: نتایج و بررسی ها نشان می دهد که از هر شش مورد ابتلا به بیماری سرطان یک مورد ناشی از عفونت هایی است که قابل پیشگیری و درمان بوده است.

رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران بروز ۹۰ درصد سرطان ها را عوامل محیطی دانست و بیان کرد: در چند دهه گذشته نقش عوامل محیطی در بروز ۹۰ درصد سرطان ها نقش داشته است که این عوامل عبارتند از غذا، شغل و شیوه زندگی است.

وی نقش تغذیه را در بروز سرطان ها مهم دانست و گفت: نقش تغذیه با سرطان رابطه ای تنگاتنگ دارد و این در حالی است که ۳۵ درصد سرطان ها با تغذیه مرتبط است.

قوام نصیری در ادامه تصریح کرد: با به کارگیری داروهای ضدسرطانی طول عمر بیماران افزایش پیدا کرده و یا گاهی تا اندازه ای بیماران با استفاده از داروهای سرطانی درمان می شوند.

وی در پایان افزود: پیوند مغز استخوان و پیوند سلول های بنیادی جدیدترین شیوه درمان سرطان ها است که در این روش مغز استخوان فرد بیمار با مغز استخوان فرد سالم جایگزین می شود و بیمار می تواند مقادیر بالای داروهای شیمی درمانی و یا پرتودرمانی را دریافت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات