معاون رئیس جمهور در امور زنان خبر داد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: افزایش آمار دختران تحصیل کرده، تجرد قطعی و بالا رفتن سن ازدواج دختران در حوزه خاص زنان در حال پیگیری است و حل بسیاری از موارد پیش رو در گرو حل مسائل در فضای عمومی کشور است.

به گزارش افکارنیوز ، شهیندخت مولاوردی در سفر هیئت دولت به استان خوزستان با حضور در جمع مدیران کل و مشاورین امور بانوان دستگاههای اجرایی مرتبط با حوزه زنان و خانواده با اعلام اینکه در حال دریافت و رصد وضعیت حوزه زنان و اقدامات صورت گرفته و لازم الاجرا در کل کشور هستیم، گفت: با توجه به ساختار جدید مطرح شده در حوزه زنان از سوی معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری، فرصت مناسبی برای بازنگری این ساختار در کشور بوجود آمده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه برداشت اولیه نادرستی از این ساختار مبنی بر حذف پست مشاور بانوان مطرح شد که به هیچ وجه صحت نداشته و با توجه به اینکه دولت سیاست چابک سازی، منطقی سازی و کوچک سازی را در پیش گرفته است این مسئله در حال پیگیری و بررسی دقیق کارشناسی است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: نظر به تجربیات موجود و بررسی های جدید و با همکاری شورای فرهنگی اجتماعی زنان، در حال تدوین و تعریف یک ساختار مناسب در حوزه زنان کشور هستیم و تصمیم داریم این ساختار متناسب با مأموریت ویژه هر دستگاه تنظیم شود و نیازی به هم شکل سازی این ساختار وجود ندارد.

مولاوردی افزود: ساختار حوزه زنان، وظیفه نظارت راهبردی بر جریان حوزه زنان و خانواده در کشور و در دستگاه های اجرایی و استان ها را عهده دار است و ما تا اطلاع ثانوی نیاز به تشکیلات مستقل در این حوزه داریم.

وی افزایش آمار دختران تحصیل کرده و دارای مطالبات، تجرد قطعی و بالا رفتن سن ازدواج دختران را به عنوان مسائل مطرح جهت پیگیری در حوزه خاص زنان معرفی و خاطرنشان کرد: حل بسیاری از موارد پیش رو در گرو حل مسائل در فضای عمومی کشور است.

معاون رئیس جمهور گفت: با توجه به برنامه های ارائه شده از سوی رئیس جمهور، در حال تدوین شاخص های مربوط به حوزه زنان و خانواده و ارتقای این شاخص ها هستیم و در این مسیر جویای نظرات و پیشنهادات بازوهای اجرایی خود در این حوزه در سراسر کشور می باشیم.

وی با اشاره به اینکه با تکیه بر نظرات مراجع دینی، حقوقی، سیاسی و مردمی و با مشی اعتدال به سمت و سوی تعادل و توازن جنسیتی پیش می رویم ابراز امیدواری کرد به زودی مردم استان خوزستان از برکات این سفر و اقدامات صورت گرفته بهره مند شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات