تعدادی از زوج ها که متقاضیان بازار مسکن هستند، در واکنش به میزان مبلغ وام و شرایط بازپرداخت وام این چنین تاکید کردند: مسوولان مسکن در تهران یا در شهرستان محله ای را نشان بدهند که با ۵۰ میلیون تومان، خریدار بتواند یک آپارتمان نقلی خریداری کند.

به گزارش افکارنیوز ، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن به زوج هایی که قصد دریافت تسهیلات ۵۰میلیون تومانی خرید مسکن (اوراق حق تقدم) دارند، توصیه کرد که اگر اقساط خود را به روش ساده بازپرداخت کنند، باید ماهانه ۷۵۳ هزار تومان پرداخت کنند که حدود ۹ میلیون و ۵۰۰هزار تومان به نفع شان خواهد بود و همچنین بازپرداخت وام ۱۲ ساله خواهد بود. (یعنی برای وام ۵۰ میلیون تومانی، متقاضی باید در طول ۱۲ سال، ۱۰۸ میلیون و ۴۳۲ هزار تومان بپردازد) .

وی در ادامه در رابطه با بازپرداخت اقساط ۵۰ میلیونی زوجین به روش پلکانی اظهار کرد: اقساط پلکانی ماهانه از ۶۴۹ هزار تومان شروع و تا یک میلیون و ۵۰ هزار تومان ادامه می یابد.

در همین رابطه تعدادی از زوج ها که متقاضیان بازار مسکن هستند، در واکنش به میزان مبلغ وام و شرایط بازپرداخت وام این چنین تاکید کردند: مسوولان مسکن در تهران یا در شهرستان محله ای را نشان بدهند که با ۵۰ میلیون تومان، خریدار بتواند یک آپارتمان نقلی خریداری کند.

یکی از مصرف کننده ها در بازار مسکن عنوان کرد: این وام ۵۰ میلیون تومانی نصف مبلغ خرید یک واحد مسکونی درجه دو در محله امن تهران را هم تامین نمی کند.

منتقد دیگری اظهار کرده است: اگر در شیوه بازپرداخت ساده وام قرار باشد ماهانه ۷۵۰ هزار تومان فقط قسط پرداخت کنیم پس برای گذران زندگی چه بخوریم تا زنده بمانیم؟ !
برخی دیگر هم به مسوولان مربوط این چنین گلایه کردند: به جوان ها اهمیت بدهیم و تصمیم کارساز بگیریم، نتیجه اش شد وام ۱۲ ساله با ۱۵درصد سود؟ !

۵۰ میلیون تومان وام بدهند و در ازای آن ۱۰۸ میلیون تومان پس بگیرند! مگر یک زوج جوان چقدر درآمد دارد که بتوانند به مدت ۱۲ سال ماهانه ۷۵۰ هزار تومان قسط بدهد؟

انگار قرار بود پول ملی را تقویت کنند تا قیمت مصالح ساختمانی پایین بیاید تا هزینه ساخت وساز کاهش یابد نه اینکه از یک سو قیمت ها بالا بماند و فقط نقدینگی در قالب وام به بازار تزریق شود!
با این عملکرد مالکان همچنان یک کلام باقی می مانند به گران فروشی خود ادامه می دهند و این خریدار است که همیشه متحمل فشار است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات