با دستگیری متهم پرونده آزار و اذیت زنان و دختران که طی آن فردی تحت عنوان مأمور" اداره پست" و یا" اداره برق" اقدام به آزار و اذیت زنان می کرد، سرانجام امروز (شنبه) لب به اعتراف گشود و صراحتا به آزار و اذیت زنان و دختران اعتراف کرد.

به گزارش افکارنیوز ، با دستگیری متهم پرونده آزار و اذیت زنان و دختران که طی آن فردی تحت عنوان مأمور" اداره پست" و یا" اداره برق" اقدام به آزار و اذیت زنان می کرد، سرانجام متهم پرونده به نام" ایمان. الف" (متولد ۱۳۶۲) که در زمان مواجهه حضوری با شکات پرونده ادعای بیگناهی کرده بود، پس از تحقیقات مستمر از سوی کارآگاهان اداره شانزدهم، سرانجام امروز (شنبه) لب به اعتراف گشود و صراحتا به آزار و اذیت زنان و دختران اعتراف کرد.

این متهم که پیش از این از سوی تعدادی از شکات خود شناسایی شده ولی اظهار بی گناهی کرده بود، در اعترافات خود و در پاسخ به پرسش کارآگاهان، مصرف شیشه را از جمله علل ارتکاب به اقدامات دانسته و در تشریح اقدامات خود می گوید:

نام و نام خانوادگی: ایمان. الف – ۳۰ ساله

شما را به چه اتهامی دستگیر کردند؟ آزار و اذیت زنان

آیا اتهام خود را قبول دارید؟ بلی

پس چرا در اظهارات اولیه خود منکر هرگونه ارتکاب جرم شده بودید؟ بدون پاسخ.

(تکرار مجدد سؤال) ؟ صبح روزی که اقدام به این کار می کردم، شیشه مصرف کرده بودم.

چند وقت است که شیشه مصرف می کنید؟ دو سال.

متأهل هستید؟ بله؛ دو همسر و دو فرزند دارم؛ یک دختر ۱۰ ساله و یک پسر هفت ساله.

انگیزه شما از اعتیاد به شیشه چه بود؟ به واسطه دوستانم به شیشه اعتیاد پیدا کردم.

شما چندین بار با شکات پرونده مواجهه حضوری شدید؛ بار اول در همان شب دستگیری که صراحتا عنوان کردید که شکات پرونده دروغ می گویند؛ بار دوم نیز تأکید داشتید که شما را با فرد دیگری اشتباه گرفته اند! ! و بار سوم با وجود آنکه همانند دو مواجهه حضوری قبل اصرار بر بیگناهی نداشتید، اما عنوان کردید که آنگونه که شکات می گویند نبوده. چطور شد که سرانجام اعتراف کردید؟ مدتی که از زمان بازداشت من در پلیس آگاهی گذشت و اثر مواد (شیشه) در مغزم کمتر شد، متوجه شدم که چه عملی انجام داده ام.

آیا حالا قبول دارید که تمامی این کارها توسط شما انجام شده؟ بلی.

با توجه به اعتراف صریحی که خودتان داشته اید، چه حرفی برای شکات دارید؟ از شکایت خود کوتاه نیایند! ! !

چرا چنین درخواستی دارید؟ چون اگر من هم جای آنها بودم تنها درخواست اعدام می کردم.

چه حرفی برای همسران خود داری؟ بدون پاسخ

هنوز درخصوص انگیزه واقعی خود چیزی نگفتید؛ واقعا چرا اقدام به این کار می کردی؟ زمانیکه شیشه مصرف می کردم، همه چیز به صورت یک پرده در ذهنم شکل می بست.

مگر چقدر شیشه مصرف می کردی؟ خیلی زیاد.

پس با این توجیه، تمام معتادین به شیشه باید اقدامی مشابه شما داشته باشند؟ بدون پاسخ.

واقعا فکر می کنید که اعتیاد به شیشه پاسخ قانع کننده ای است؟ بدون پاسخ.

هزینه مواد خود را چگونه تأمین می کردید؟ قبلا در کار ساختمانی فعالیت داشتم اما زمانیکه به شیشه اعتیاد پیدا کردم دیگر کار خود را رها کردم و از جیب می خوردم.

چند وقت است که ازدواج کرده اید؟ با همسر اولم در حدود ۱۰ سال و با همسر دومم حدودا ۵ سال است که ازدواج کرده ام اما هردو فرزندم را از همسرم اول خود دارم.

آیا خانواده از اعتیاد شما به شیشه اطلاع داشتند؟ خیر.

چرا از آنها هیچ کمکی برای ترک شیشه نگرفتی؟ بدون پاسخ.

هنوز هم پاسخ درستی برای انگیزه واقعی خود ندادید؟ بدون پاسخ.

آیا با خانواده ای مشکل داشتی؟ خیر.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به شناسایی تعداد دیگری از شکات این پرونده گفت: با توجه به اطلاع رسانی انجام شده از سوی اصحاب محترم رسانه و پس از انتشار تصویر متهم، تعداد دیگری از شکات به اداره شانزدهم پلیس آگاهی مراجعه و در مواجهه حضوری صراحتا متهم را مورد شناسایی قرار دادند.

سرهنگ آریا حاجی زاده با اشاره به دستور انتشار مجدد تصویر متهم عنوان داشت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جرم و شناسایی تعداد دیگری از شکات و دیگر دلایل علمی ارائه شده از سوی پزشکی قانونی، مجددا دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده؛ لذا از دیگر شکات احتمالی پرونده مجددا درخواست و دعوت می شود تا جهت طرح شکایت خود به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه و یا با شماره تماس ۵۱۰۵۵۵۱۶ تماس حاصل نمایند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات