رئیس سازمان هواپیمایی امروز برای بررسی علل تأخیر پروازها در فرودگاه مهرآباد حضور یافت و از روند پذیرش مسافر و انتقال به هواپیما بازدید کرد و از استقرار میز پاسخگو در این فرودگاه خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا جهانگیریان امروز در فرودگاه مهرآباد با جمعی از مسافران معترض به تأخیر پرواز برخی شرکت های هواپیمایی به مقاصد اصفهان، آبادان و مشهد گفت وگو کرد و به پی گیری عدم اطلاع رسانی به موقع و صحیح از سوی نمایندگان این شرکت ها پرداخت.

وی اظهارداشت: ساماندهی تأخیرات پروازی شرکت ها در دستور کار سازمان هواپیمایی کشوری قرار دارد و در صورت عدم همکاری شرکت های هواپیمایی با آنها برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر لزوم اطلاع رسانی صریح و شفاف به مسافران به هنگام بروز تاخیر پروازها، گفت: شرکت های هواپیمایی موظف هستند، به هنگام بروز تأخیر در پروازها نسبت به اطلاع رسانی دقیق و لازم به مسافران اقدام کنند.

وی افزود: به همین منظور عصر امروز جلسه ای با حضور نمایندگان شرکت های هواپیمایی، شرکت فرودگاه های کشور و سایر دست اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی به منظور ارائه راهکارهای مناسب در خصوص کاهش تاخیرات پروازی، تسهیل و روان سازی پروازها تشکیل خواهد شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در این جلسه تصمیمات لازم پیرامون نحوه اطلاع رسانی به موقع به مسافران اخذ خواهد شد، اظهار امیدواری کرد: با اتخاذ تدابیر لازم روند نزولی تاخیرهای پروازی را شاهد باشیم.

جهانگیریان در پاسخ به این سوال که سازمان هواپیمای کشوری چه مکانیسمی برای برخورد با شرکت های هواپیمایی که از تاخیرات پروازی طولانی برخوردار هستند، دارد؟ توضیح داد: براساس آیین نامه های موجود برخوردهای لازم با این گونه شرکت ها به عمل می آید، به گونه ای که در ماه های اخیر به منظور رسیدن به نظم قابل قبول پروازی ساعت پروازی برخی از این شرکت های هواپیمایی را کاهش دادیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی از استقرار میز پاسخگو در فرودگاه مهرآباد توسط شرکت های هواپیمایی خبر داد و گفت: با استقرار این میز نمایندگان شرکت های هواپیمایی موظف هستند به هنگام بروز تاخیر و یا هر گونه مشکلی در روند انجام پروازها به مسافران پاسخگو باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات