خانواده مهدیه دختر ۱۴ ساله ای که از بدو تولد دچار ضایعه تومور در فک و صورت است، برای پرداخت هزینه های سنگین درمان نیازمند نیکوکاران کشور است.

به گزارش افکارنیوز ، خانم مهدیه. م متاسفانه از بدو تولد دچار ضایعه تومور درفک وصورت بوده است.

پس از هشت ماه پدر ومادر به دلیل تشنج مداوم کودک با معاینه پزشک متخصص متوجه یک تومور در سر کودک نیز می گردند.

پس از گذشت دو سال نشانه های عقب ماندگی ذهنی نیز در کودک مشخص می شود.

به دلیل شرایط خاص کودک بنا به تشخیص پزشکان معالج تا بزرگ شدن کودک وسنی که بتواند شرایط سخت عملهای متعدد بر روی صورت وفک ومغز را تحمل کند از عمل جراحی صرفنظر می گردد.

در حال حاضر مهدیه ۱۴ سال سن دارد و تا کلاس سوم ابتدایی در مدرسه کودکان استثنایی درس خوانده و بخوبی با دیگران ارتباط کلامی برقرار می کند هر چند بخاطر وضعیت صورت وفک که به طور بسیار محسوسی بزرگ شده با مشکل زیاد صحبت می کند.

سمت راست بدن به دلیل داشتن تومور مغزی نیمه فلج است.

پدرومادر جوان مهدیه باید هر چه سریعتر درمان او را شروع کنند ولی به دلیل شرایط موجود از جمله مستاجر بودن با کرایه ماهیانه ۵۵۰ هزار تومان وهمچنین شغل پدر که به فروشندگی لباس مشغول است از پس هزینه های چندین باره عملهای مهدیه بر نمی آیند هرچند به فکر فروختن کلیه های خود هم افتاده اند.مهدیه باید فعلا ۴ بار برای خارج کردن تومور از صورت تحت عمل جراحی قرار گیرد که هزینه هر بار عمل حدود ۵ میلیون تومان می شود.

پس از این که تومور از صورت خارج گردید نوبت به عمل جراحی تراشیدن قسمتهای اضافی فک می رسد که آن هم هزینه سنگینی برای خانواده مهدیه بهمراه دارد.

پس از انجام عملها تا حدود ۹۰ درصد زیبایی به صورت مهدیه باز خواهد گشت.

به گفته پزشک معالج پس از عمل صورت برای خارج کردن تومور از سر مهدیه نیز اقدام خواهد شد.

انشاالله با همت خیرین سلامتی و زیبایی به صورت مهدیه باز خواهد گشت.

همت کنید حداقل ۴مرحله نخست جراحی های مورد نیاز مهدیه را انجام دهیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات