سازنده خودرو برقی گفت: بهترین گزینه برای حل مشکل آلودگی هوا خودرو برقی است همچنین باید بگویم آلودگی هوای تهران را نمی توان با مترو کنترل کرد بلکه این اثر مستقیم دارد.

به گزارش افکارنیوز ، ارشادی سازنده خودرو برقی در برنامه رونمایی از خودروی برقی اظهار داشت: به نظر بنده برای آلودگی هوا باید با احتیاط صحبت کنیم چرا که مردم تشخیص می دهند چه کسی صحبت از تکرار مکررات و چه کسی با قدرت به دنبال حل مشکل است؛ هر مشکل یک صورت مسئله و پارامتر دارد که باید کارشناسان بعد از حل پارامتر به یک نتیجه مثبت برسند که اکنون پارامترها ثابت و قدیمی هستند. که باید فاکتور جدید وارد صورت مسئله شود تا جواب مسئله مناسب باشد.

وی ادامه داد: بهترین گزینه برای حل مسئله خودرویی است که سوخت پاک داشته باشد که آن خودرو برقی است. در واقع این گزینه تنها گزینه نیست بلکه بهترین گزینه است.

ارشادی بیان کرد: اوایل انقلاب در تهران دکانهای نفتی داشتیم که مردم از آنجا نفت تهیه می کردند و همچنین بخاری های نفتی وجود داشت که بعد از آن فاکتور جدید گاز به میدان آمد و تمام تهران را کندند و لوله کشی کردند. پس برای حل این معضل یک فاکتور جدید باید ارائه کنیم.

وی درباره چرایی تولید خودروی برقی گفت: در حال حاضر مترو داریم که این امر توسعه یافته اما باید توجه داشته باشیم تمام تاسیسات بشر در سطح زمین است؛ بیمارستانها و دانشگاه ها هر چه تصور کنیم در سطح زمین اند پس تنها با مترو مشکل حل نمی شود.

ارشادی ادامه داد: آلودگی هوای تهران را نمی توان با مترو کنترل کرد بلکه اثر مستقیم دارد؛ خودروی برقی یک سوخت پاک دارد که بنده از سال ۱۳۳۵ تصمیم به ساخت خودرو برقی کردم که ۱۲ سال طول کشید تا این خودرو را ساختم و در تهران بومی کردم. سال ۱۳۸۱ به تمام خودروسازان و سازمانها پیشنهاد دادیم که اتوبوس ها و خوردوها برقی شوند ولی آنها استقبال نکردند مطلب مهم این است که باید جوانان را در تولید علم قدرتمند کنیم.

وی اظهار داشت: خودروی برقی که امروز می بینید به شکلی ساخته شده است ک از یک ولتاژ به بعد خود هشدار می دهد تا مورد توجه قرار بگیرد ودر خصوص اتمام باطری خود هشدار می دهد.

وی ادامه داد: سرعت این خودرو ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر است و در امریکا به ثبت رسیده و در ایران هنوز به ثبت نرسیده است و در شرف ثبت است.

ارشادی اظهار داشت: ۱۲ سال ساخت خودروی برقی طول کشید که از سوی خودروسازان برای تولید انبوه این خودروهای برقی پیشنهادی نداشته و استقبال صورت نگرفت چون آنها به دنبال تحقیقات ما هستند.

سازنده خودروی برقی گفت: ما با خودروسازان کنار نمی اییم و در خصوص تغییر سوخت این خودروی برقی باید بگویم در آینده اگر امکان داشته باشد باطری آن از انرژی خورشیدی برای شارژ استفاده خواهد کرد. در واقع ما به دنبال سوخت های تجدیدپذیر هستیم مانند انرژی خورشیدی.

وی بیان کرد: خودرو غدیر ۱۱۰ یک خودروی سواری و شهری است که امروز رونمایی شد و باید بگویم این خودرو برای اتوبان قابل تایید نیست و برای درون شهر است که ظرفیت آن ۲ نفر بوده و نوع موتور آن برقی (DC) است.

ارشادی اظهار داشت: موتور این خودروی برقی دارای ۴ الکتروموتور با قدرت ۱۲۰۰ است که طول و عرض آن به ترتیب ۲.۱۸ و ۱۱۵ سانتی متر است همچنین ارتفاع آن ۱۳۵ سانتی متر بوده است.

وی ادامه داد: بدنه این خودرو فلزی بوده و وزن آن بدون باتری ۱۸۰ کیلوگرم و با باطری ۲۸۰ کیلوگرم است و قابلیت مسافر و بار تا ۲۰۰ کیلوگرم را دارد همچنین ۴ عدد ترمز هیدرولیک بدون آزبیست دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات