رئیس پلیس گذرنامه نیروی انتظامی گفت: افرادی که قصد پناهندگی دارند با استفاده از راههای قانونی از کشور خارج می شوند و در کشور مقصد با استفاده از گذرنامه جعلی و راه های غیرقانونی اقدام به سفر به کشور ثالث می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، سردار صادقی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قاچاق انسان از داخل کشور به کدام کشورها صورت می گیرد؟ با تاکید بر اینکه «به دلیل اقدامات صورت گرفته افراد به صورت غیرقانونی نمی توانند از کشور خارج شوند. » افزود: متاسفانه افرادی که قصد پناهندگی دارند به صورت قانونی از کشور خارج شده و در کشور مقصد با استفاده از گذرنامه جعلی و یا راه های غیرقانونی اقدام به سفر به کشور ثالث می کنند.

صادقی در ادامه با اشاره به حوادث رخ داده برای مهاجران غیرقانونی به استرالیا و توصیه های مطرح شده در این مورد گفت: سفر به این کشور تنها مختص به ایرانی ها نیست بلکه مهاجران افغان، پاکستانی، بنگلادشی و… نیز به این کشور می روند، اما مهاجران غیرقانونی به بیانیه، توصیه و… توجهی نمی کنند.

صادقی همچنین با اشاره به خطرات مهاجرت غیرقانونی به کشورهای دیگر، گفت: بارها نیروی انتظامی در این زمینه اطلاع رسانی های متعددی داشته و حتی مستندی در این زمینه تهیه و پخش کرده است اما مردم فریب قاچاق برها را می خورند.

وی در ادامه با بیان اینکه افرادی به صورت قانونی از کشور خارج می شوند و بیرون از مرزهای ایران اقدام به مهاجرت غیرقانونی می کنند گفت: بعضا مهاجران برای سفر به استرالیا (ابتدا به صورت قانونی) به اندونزی سفر کرده و از آنجا با مدارک جعلی و یا راه های غیرمعمول به آن کشور سفر می کنند و برای سفر به کشورهای اروپایی نیز بعضا با استقرار در ترکیه از این مسیر می روند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات