استاندار همدان پس از دیدار با وزیر علوم از ادامه ساخت مرکز همایش های ملی و بین المللی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی وزارت علوم در همدان خبر داد و انتقال آن از همدان به تهران را منتفی دانست.

محمد ناصر نیکبخت پس از دیدار با رضا فرجی دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تهران، گفت: از قبل مقرر شده بود، این مرکز با سالن همایشی به ظرفیت بالغ بر ۴۵۰۰ نفر در دانشگاه بوعلی سینا همدان، در مساحت ۸ هکتار ساخته شود که بعداً تصمیماتی گرفته شده بود که این مرکز به تهران منتقل شود اما امروز در جلسه ای که با وزیر علوم و با حضور رئیس دانشگاه بوعلی سینا داشتیم وزیر علوم مخالفت خود را با جابجایی این مرکز به تهران اعلام کردند.

وی ادامه داد: وزیر علوم تاکید کردند، این فرصت بسیار خوبی است که مرکز همایش ها در استان همدان ساخته شود

استاندار افزود: وزیر علوم با شناخت خوبی که از استان دارد، همدان را یک شهر فرهنگی با سابقه و پتانسیل علمی بسیار بالا که باید اشتغالزایی آن بر اساس بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری فرهنگی و علمی باشد، می داند.

نیکبخت تصریح کرد: وزیر علوم با این نگاه عالی و واقعی به استان تاکید کرد، پروژه استادیوم علمی یا مرکز همایش های ملی و بین المللی دانشگاهها و مراکز اموزش عالی وزارت علوم در محل دانشگاه بوعلی سینا همدان اجرا می شود و این پروژه به جا و حساب شده انتخاب شده و بنده هم از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

وی با تقدیر از نگاه ویژه و همراهی وزیر علوم در حل مسائل استان در این حوزه، خاطرنشان کرد: وزیر به خاطر پیگیری های این پروژه قدردان استان بود و با توجه به اینکه طرح جابجایی پایتخت و تمرکز زدایی مطرح است، ارجاع چنین پروژه های ملی به سایر استان ها را پسندیده ارزیابی می کرد.

ساخت بزرگترین استادیوم علمی کشور در دانشگاه بوعلی سینا همدان، یک پروژه استثنایی بوده که دارای ۴۰ هزار متر زیر بنا و گنجایش بالغ بر چهارهزار نفر است.

این استادیوم قابلیت برگزاری سمینار های بین المللی و ملی را دارد و شش سال برای مطالعه طرح آن زمان صرف شده و هزینه مطالعه آن ۷۰۰ میلیون تومان بوده و قرار بر این است که این مکان مرکز همایش های ملی و بین المللی در کشور باشد.

برای ساخت این بنا ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و ساخت این پروژه در همدان برای جذب گردشگر علمی و توسعه گردشگری بسیار با اهمیت است.

وزارت علوم به دنبال انتقال طرح تاسیس" استادیوم علمی" از همدان به تهران بود که با اقدام به موقع استاندار همدان این اتفاق منتفی شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات