سخنگوی شرکت کنترل هوای تهران:

سخنگوی شرکت کنترل هوای تهران گفت: تهرانی ها در هفته هوای پاک هم هوایی ناسالم داشتند.

به گزارش افکارنیوز ، حشمت الله بسطامی با بیان اینکه کل هفته شرایط آلاینده ها بالاتر از حد مجاز بود، افزود: علت اصلی شرایط «ناسالم» هوای تهران در هفته جاری پایداری جوی بوده است.

وی افزود: شاخص کیفیت هوا در روز یکشنبه ۱۲۷ PSI، روز دوشنبه ۱۱۶، سه شنبه ۱۴۵ و چهارشنبه ۱۳۷ PSI بوده است که به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط «ناسالم» قرار داشته است.

بسطامی سیاست هایی که در حوزه کاهش آلودگی هوا در این هفته اعلام می شود را امیدوار کننده دانست و افزود: با تداوم این روند در شش ماهه اول سال آینده شاهد کاهش تعداد روزهای آلوده هوا خواهیم بود.

سخنگوی شرکت کنترل هوای تهران در خصوص کیفیت هوای پایتخت در سال جاری گفت: در سال ۹۱ از ابتدای سال تا دوم بهمن ماه، یک روز پاک و ۱۸۲ روز سالم، ۱۱۳ روز ناسالم برای گروه های حساس جامعه و ۱۱ روز ناسالم برای تمام افراد و یک روز بسیار ناسالم داشتیم که این میزان در سال جاری ۳ روز پاک، ۱۷۳ روز سالم، ۱۲۲ روز ناسالم برای گروه های حساس جامعه و ۱۰ روز ناسالم برای تمام افراد جامعه بوده است.

بسطامی خاطرنشان کرد: با مقایسه کیفیت هوا در سال گذشته و سال جاری گفت که تعداد روزهای ناسالم به طور کلی در سال ۹۲،۱۳۲ روز ناسالم برای گروه های حساس جامعه و در سال ۹۱ نیز ۱۲۴ روز ناسالم برای این گروه بوده است که نشان می دهد وضعیت شاخص کیفیت هوای تهران در سال ۹۱ بهتر از ۹۲ بوده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات