عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به مشکلات مالی وزارت آموزش و پرورش، گفت: عنوان کردن یک روز بدون کیف و کتاب در مدارس بر چه اساسی مطرح می شود و مدیران چگونه می توانند فضای مدرسه را در این روز مدیریت کنند.

به گزارش افکارنیوز ، قاسم جعفری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص تعطیلی پنج شنبه های مدارس اظهار داشت: معتقدم هر گونه بحثی در این زمینه باید با پشتوانه علمی و تحقیقی و نه سلیقه ای باشد.

وی افزود: در سال گذشته بحث تعطیلی پنج شنبه های مدارس بر اساس یکسری دلایل از جمله مباحث اقتصادی بود اما اکنون بحث لغو تعطیلی این روز بر اساس چه پشتوانه و دلایلی مطرح می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مشکلات مالی وزارت آموزش و پرورش گفت: عنوان کردن یک روز بدون کیف و کتاب در مدارس بر چه اساسی مطرح می شود و مدیران چگونه می توانند این دانش آموزان را در مدارس اداره کنند.

وی ادامه داد: اگر وزیر آموزش و پرورش و مسئولان دیگر این وزارتخانه، موضوع لغو تعطیلی روزهای پنج شنبه مدارس را با پشتوانه علمی و پژوهشی مطرح می کنند، این موارد را به کمیسیون آموزش مجلس ارائه دهند.

جعفری عنوان کرد: اگر در این خصوص مدارک علمی و پژوهشی به مجلس ارائه نشود، در حقیقت می توان گفت این موارد جزء موارد سبقت آزاد نیست.

وی با اشاره به سخن وزیر آموزش و پرورش در خصوص لغو تعطیلی روزهای پنج شنبه مدارس تصریح کرد: در این خصوص از وزیر آموزش و پرورش دعوت می شود تا با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیحات لازم را به نمایندگان مجلس بدهند.

*اخذ اجباری وجه در مدارس نادرست اما مشارکت کردن اشکالی ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص اخذ اجباری وجه در مدارس بیان داشت: بنده اخذ اجباری وجه در مدارس را قبول نداشته و این عمل را نادرست می دانم اما مشارکت کردن در این زمینه اشکالی ندارد.

وی افزود: بر اساس قانون اساسی، تحصیل تا پایان متوسطه در مدارس رایگان است اما خانواده هایی که توان مالی داشته و می توانند داوطلبانه در این خصوص به مدارس کمک کنند، اشکالی ندارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات