وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: در یک دوره ای سیاستگذاران سهم سلامت را ندادند و به بیمارستان ها اجازه دادند و حتی اصرار کردند که خودتان درآمد زایی کنید که برای ما بیمارستان های آموزشی شد بلای جان و از طرفی محنتی برای مردم.

به گزارش افکارنیوز ، سید حسن قاضی زاده هاشمی امروز در مراسم افتتاح بخش های جدید بیمارستان فارابی در جمع مسئولان این بیمارستان گفت: فارابی مجموعه ای از خاطرات من است چون چند دهه از روزهای خوب خود را در اینجا گذرانده ایم و برخی روزها از صبح تا نیمه های شب صرف ارائه خدمت به بیماران در این بیمارستان بودم. امیدوارم شما قدر فارابی را بدانید و از این فضا نهایت استفاده را بکنید چرا که هرچقدر آدم از محیط علمی - پژوهشی فاصله می گیرد بیشتر دلش تنگ می شود.

وی ادامه داد: عالم سیاست و مدیریت های کلان، عالم خاص است که ما واقعاً با آن بیگانه ایم و شاید خیلی با آن مأنوس نباشیم. دولت در شرایط بدی کشور را تحویل گرفت ولی در همین فرصت کوتاه قدم های موثری را در حوزه داخلی برداشت.

وزیر بهداشت افزود: بازار داخل کشور تورم ۴۴ درصدی رو به فزونی و نرخ ارز لجام گسیخته ای داشت و کمبود ارزاق عمومی و مایحتاج کل کشور به چشم می خورد اما دولت توانست تورم را مهار کند و هر ماه بیش از ۱.۵ درصد آن را کاهش دهد تا به سمت خارج کردن اقتصاد از حالت رکود برود.

وی افزود: از طرفی با هماهنگی کامل سران قوا سیاست خارجی را پیگیری کرد. اگر چه دولت مظلوم است و اظهار نظر هایی که می شود منصفانه نیست چرا که همه دارند با هم تصمیم می گیرند و سفره مردم باید اداره شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اذعان داشت: گاهی غصه دار می شویم انگار برخی بنایشان بر این است که کشور اداره نشود. این آدم ها دو دسته اند بخشی از روی جهل و برخی از روی عمد و عناد این کار را می کنند. ما خودمان در دنیای خودمان کم گرفتاری نداریم و باید از آنهایی که می توانند و از دستشان بر می آید استفاده کنیم چرا که آمده اند تا به دولت کمک کنند.

وی با اشاره به سیاست های ارتقاء کمی و کیفی در حوزه بیمارستانی گفت: آرزویم این است که فارابی کارهای خاص بکند و از رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران می خواهم مسیری را اتخاذ کنند تا دیگر گسترش کمی نداشته باشیم. بالاخره در یک دوره ای سیاستگذاران سهم سلامت را ندادند و به بیمارستان ها اجازه دادند و حتی اصرار کردند که خودتان درآمد زایی کنید که برای ما بیمارستان های آموزشی شد بلای جان و از طرفی محنتی برای مردم.

قاضی زاده هاشمی گفت: آنچه در مراکز دانشگاهی قابل افتخار است محصول است و تربیت پزشک، متخصص و پرستار که به ظرفیت جامعه علمی کمک می کند. باید توجه بیشتری کنیم که درمان را از بخش آموزش جدا کنیم. موضوعی که از دهه ۷۰ مطرح شده و امیدواریم به نتیجه برسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات