دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۵ شهر را در قالب یک طرح در اختیار بسیج قرار داده ایم تا در امر مبارزه با مواد مخدر آنها را ساماندهی کند. این ۵ شهر جزء پرشیوع ترین مناطق از نظر مصرف مواد مخدر هستند.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست با رئیس و فرماندهان سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: اجتماعی کردن مسئله اعتیاد یکی از رویکردهای اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر است. به همین منظور باید از تمام ظرفیت های کشور استفاده شود و بسیج هم گسترده ترین و فعال ترین شبکه اجتماعی محسوب می شود که در قلب مردم جای دارد.

وی با اشاره به اجرای برنامه هایی مانند واکسیناسیون فلج اطفال و کمک رسانی به زلزله بم گفت: بارها شاهد بهره مندی از ظرفیت بزرگ و مردمی بسیج بوده ایم و این بار نیز در موضوع مبارزه با مواد مخدر از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.

رحمانی فضلی از همکاری بسیج در مبارزه با مواد مخدر در ۵ شهر کشور خبر داد و گفت: این طرح به صورت پایلوت در اختیار بسیج قرار گرفته تا این شهرها را در زمینه مبارزه با مواد مخدر ساماندهی کنند.

وی افزود: ارزیابی ای که از این شهرها انجام شده موفقیت آمیز بوده و به همین دلیل در این جلسه قرار شد تا این ۵ مرکز استان برای سال آینده در دستور کار جدی قرار گیرند تا بسیج با رویکرد فرهنگی و اجتماعی مسئله مبارزه با مواد مخدر را برعهده گیرد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بسیج در امر پیشگیری، درمان و صیانت از مردم در برابر مواد مخدر وارد عمل خواهد شد و امیدواریم با بهره مندی از ظرفیت بسیج و مردم بتوانیم در این عرصه به موفقیت هایی برسیم.

وی گفت: مبارزه با مواد مخدر در این ۵ شهر با رویکرد اجتماعی انجام می شود و تصمیم گرفته ایم جلسه اخیر ستاد را تشکیل داده و این طرح پایلوت را در آنجا بررسی کنیم.

رحمانی فضلی گفت: اگر مردم را وارد صحنه نکنیم با روش های اداری و رسمی نمی توانیم این معضل را حل کنیم.

وی همچنین در مورد اولویت بندی ۵ مرکز استان گفت: همه دستگاه ها باید بخشی از کار را به دست گیرند. در این مورد با اهالی ورزش، هنرمندان، رسانه، روحانیون، مداحان و پزشکان صحبت کردیم و با توجه به نظرات آنها تصمیم گیری خواهد شد.

رحمانی فضلی گفت: اگر این موضوع را به شکل یک قرارگاه ببینیم بسیج باید فرماندگی آن را برعهده گیرد و همه به بسیج کمک کنند تا با نفوذ خود این مسئله را حل کند.

وی از اعلام اسامی این ۵ مرکز استان امتناع کرد و گفت: این ۵ شهر یک مشخصه دارند و انتخاب آنها به شیوع مواد مخدر بستگی دارد و جزء پرشیوع ترین استان ها از نظر مصرف مواد مخدر هستند.

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین در مورد انتخاب استاندار خراسان رضوی گفت: یکشنبه هفته آینده استاندار مشخص و اعلام خواهد شد.

وی همچنین در مورد اینکه پیش نویس قانون احزاب در سایت وزارتخانه قرار گرفته و از آنها نظر خواهی شده آیا نظری اعلام شده است گفت: تا همین لحظه هیچگونه نظری دریافت نکردیم و یک ماه فرصت برای نظر خواهی گذاشته ایم که تا دو هفته آینده این زمان نیز به اتمام می رسد.

رحمانی فضلی همچنین در مورد بررسی حادثه آتش سوزی در خیابان جمهوری گفت: علت این حادثه ظرف دو هفته آینده اعلام می شود به همین منظور هیئتی را تشکیل داده ایم تا از تمام دستگاه های مربوطه فیلم ها، تصاویر و گزارشها را دریافت کنند و سپس در مورد آن اعلام نظر شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات