مرد تبهکار که با جعل هویت ۱۷۷ میلیون تومان را از حساب مشتری بانک سرقت کرده بود، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

به گزارش افکارنیوز ، آبان امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام داشت که مبلغ یکصد و ۷۷ میلیون تومان از حساب بانکی وی و به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل و کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت: از طریق سیستم پیامک اطلاع پیدا کردم که مبلغ ۱۷۷ میلیون تومان از حساب سپرده من نزد شعبه میرداماد به حساب دیگری که به نام من و در شعبه ای دیگر افتتاح شده واریز شده و این در حالیست که من به غیر حساب سپرده خود در شعبه میرداماد، هیچگونه حساب بانکی دیگر ندارم. بلافاصله به شعبه مورد نظر مراجعه و اطلاع پیدا کردم که فرد ناشناسی با جعل هویت بنده اقدام به افتتاح حساب جعلی و برداشت وجه از حساب کرده است.

با توجه به اظهارات مالباخته، تصاویر دوربین های مداربسته بانکی مورد بررسی قرار گرفت و همزمان تراکنش مالی حساب بانکی جعلی نیز مورد بررسی قرار گرفت و کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم پرونده با مراجعه به یک طلافروشی در سبزه میدان تهران، تمامی این مبلغ را تبدیل به سکه های طلا کرده است. سریع طلافروشی مورد نظر در سبزه میدان شناسایی و تصاویر دوربین های مداربسته آن مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد فردی که اقدام به دریافت پول از حساب مالباخته کرده همان فردی است که در طلافروشی اقدام به خرید سکه کرده است.

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی تصویر متهم پرونده و جهت شناسایی هویت وی، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته و مدارک مجعول ارائه شده به شعبه بانکی، از سوی مقام قضایی صادر شده است. لذا از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی هویت صاحب تصاویر شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت، محل سکونت و یا تردد این شخص را از طریق شماره تماس های ۲۱۸۶۸۳۰۶ و ۲۱۸۶۸۲۹۴ در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات