وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر کشور در مورد اجرای قانون عفاف و حجاب گفت: مسئولیت اجرای این قانون بر عهده وزارت کشور است و وزارت فرهنگ به عنوان یک دستگاه فرعی در این زمینه فعالیت می کند.

به گزارش افکارنیوز ، علی جنتی گفت: اجرای قانون عفاف و حجاب بر عهده وزارت کشور است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در حد توان خود و بر اساس مسئولیت های تعریف شده در این زمینه فعالیت می کند.

وی با اشاره به سخنان اخیر وزیر کشور بر مبنای بازگشت قانون عفاف و حجاب به شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر این قانون دوباره برگردانده شود اتفاق خاصی نمی افتد و قطعاً با بازنگری و بررسی های مجدد خلأهای موجود در آن بررسی می شود تا برای اجرا با مشکلی مواجه نشود.

وزیر کشور در آخرین اظهارات خود در خصوص قانون عفاف و حجاب و عدم اجرایی شدن آن به صورت مطلوب در کشور گفته بود: دلایلی مانند نداشتن بودجه و تعریف نشدن یک متولی برای اجرای این قانون از جمله موانعی است که باعث شده این قانون تا کنون به خوبی اجرایی نشود.

این در حالی است که انتظار می رفت در بودجه سال ۹۳ بودجه ای برای اجرایی شدن این قانون در نظر گرفته شود اما جای خالی آن در لایحه بودجه به چشم می خورد و اعضای فراکسیون زنان مجلس برای پر کردن این خلأ به کمیسیون تلفیق پیشنهاد داده اند تا بودجه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای این موضوع در نظر گرفته شود و باید دید آیا اعضای کمیسیون تلفیق با این موضوع موافقت خواهند کرد یا خیر؟ .
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات