با حضور نماینده ولی‌فقیه و استاندار لرستان

با حضور نماینده ولی‌فقیه و استاندار لرستان زنگ انقلاب در دبیرستان حیات طیبه فدک به صدا در آمد.

  با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار و جمعی از مسئولان لرستان زنگ انقلاب در دبیرستان حیات طیبه فدک ناحیه یک خرم آباد به صدا در آمد.

حجت الاسلام سیداحمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان در این مراسم گفت: مردم ایران از سال ۴۲ به رهبری امام خمینی (ره) مبارزات خود علیه رژیم شاه را به طور جدی آغاز کردند و بعد از ۱۵ سال مبارزه در۲۶ دی ماه سال ۵۶ شاه را فراری دادند و شرایط برای ورود امام خمینی (ره) به کشور آماده کردند.

میرعمادی خاطرنشان کرد: مردم سراسر کشور در ۱۲ بهمن به استقبال امام (ره) رفتند و استقبال بی نظیری انجام گرفت.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در شرایطی صورت گرفت که کشورهای غربی کاملا از رژیم و شاه حمایت می کردند ولی ارداه ملت ایران تمام آن ها را مغلوب کرد.

وی افزود: ایمان و اخلاص، عبادت و بندگی خدا، نظم و انضباط، مردم شناسی، دشمن شناسی از مهم ترین ویژگی های امام خمینی (ره) بود.

میرعمادی تصریح کرد: امام (ره) از همان ابتدا آمریکا را دشمن اصلی ملت ایران و رژیم غاصب صهیونیستی را غده سرطانی معرفی کرد و تمام توطئه های دشمنان انقلاب را به خوبی می شناخت.

وی خطاب به دانش آموزان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری از شما دانش آموزان انتظار دارد تا با تلاش و کوشش خلاقیت و ابتکار قله های رفیع پیشرفت یکی پس از دیگری فتح شود.

گودرز کریمی فر مدیرکل آموزش و پروش لرستان در ادامه مراسم اظهار کرد: قبل از انقلاب ما هیچ اراده ای از خود نداشتیم و همه چیز ما در دست بیگانگان بود اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مدت کوتاهی در خیلی از زمینه ها خود کفا شده ایم.

وی افزود: استقبال مردم در ۱۲ بهمن از امام خمینی (ره) نزدیک به ۳۳ کیلومتر بود که در دنیا بی نظیر بود.

وی اظهارکرد: قبل از انقلاب اسلامی ۳۰ درصد از افراد بین سن ۶ تا ۱۰ سال سواد داشتند ولی الان به بیش از ۹۰ درصد رسیده است.

کریمی بیان کرد: قبل از انقلاب اسلامی در لرستان فقط در مقاطع ابتدایی آموزشگاه وجود داشت که آن هم هزار تا بود ولی الان به ۴ هزار آموزشگاه رسیده است آن هم در مقاطع مختلف تحصیلی.

انتهای پیام/ ق

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات