امام جمعه خرم آباد خبر داد:

امام جمعه خرم آباد گفت: از ویژگی های اقتصاد مقاومتی این است که کشور با اعتماد به نفس و تکیه بر ظرفیت های داخلی به بهترین جایگاه برسد و می توان جلوی استکبار جهانی و اعمال تحریم ها ایستاد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میر عمادی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خرم آباد با اشاره به خطبه های حماسی امام سجاد (ع) در شام اظهار کرد: یکی از ابعاد خطبه امام سجاد که باید مورد توجه قرار بگیرد حماسی بودن آن است. وی افزود: امام سجاد با اینکه بیمار بود و برشتر بی جهاز با غل و زنجیر تا شام آمده بود توانست این خطبه حماسی تاثیر گذار را بسیار گیرا و با صلابت قرائت کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: امام سجاد در این خطبه بخشی از فضیلت های امام علی (ع) را یادآور شدند که در آن از قدرت امام علی (ع) یاد می کنند که مانند طوفان که در هم کوبنده خار و خاشاک است دشمنان را در هم می ریزد.

وی با اشاره به اهداف مختلف امام سجاد (ع) از بیان این خطبه حماسی تصریح کرد: امام سجاد (ع) سه هدف از بیان این خطبه سیاسی داشتند که نخستین هدف آن جلب توجه مردم به حق و حقیقت و بیدار کردن مردم بود.

وی افزود: دومین هدف امام سجاد (ع) بر انگیختن احساسات مردم و شور افکندن درقلوب آنان بود و سومین هدف از بیان این خطبه حماسی اقناع و باوراندن مردم به عدم صلاحیت یزید برای حکومت و نشان دادن یزید به عنوان چهره ای غاصب بود.

وی با اشاره تاثیرات قرائت خطبه حماسی گفت: امام خمینی (ره) در ۱۵ خرداد۱۳۴۲ با سخنرانی با صلابت خود و خواندن یک خطبه حماسی توانست مردم را بیدار کند.

وی افزود: در سال۸۸ نیز مقام معظم رهبری پس از واقعه فتنه۸۸ با سخنرانی حماسی خود سبب شد مردم در۹ دی به خیابان ها بیایند که در این بین نقش مردم لرستان که در روز ۸ دی راهپیمایی کردند بسیار برجسته است.

نماینده ولی فقیه در لرستان در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو بیان کرد: ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد توسط حضرت امام خمینی (ره) است که از آن تاریخ تاکنون این نهاد انقلابی خدمات بسیار بزرگی را به محرومان و افراد بی سرپرست ارائه داده است.

میرعمادی افزود: کمیته امداد ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی راه اندازی شد که با اجرای طرح هایی چون خودکفایی، ایجاد اشتغال، مسکن محروم به بسیاری از افراد نیازمند کمک های شایانی را ارائه داده است.

وی گفت: به مناسبت همین اقدام نیکوکارانه و تشکیل کمیته امداد این هفته به عنوان هفته احسان ونیکوکاری معرفی شده که مردم می توانند با اهدای کمک های خود به افراد نیازمند گذر گاهی برای رسیدن به سعادت اخروی خود پیدا کنند.

وی با اشاره به روز در ختکاری بیان کرد: ۱۵اسفند روز در ختکاری است که یک سنت حسنه است و این هفته نیز هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.

وی با انتقاد از کارکرد مسئولان در نگهداری از منابع طبیعی افزود: خشک شدن جنگل های بلوط یک فاجعه است و طبق آخرین آمار بیش از ۵۶۰ هزار هکتار از درختان بلوط خشک شده است که بسیار تاسف انگیز است.

وی بیان کرد: اگر روند خشک شدن درختان بلوط به این صورت پیش برود تا چند وقت دیگر تمام درختان بلوط زاگرس نابودمی شوند ودیگر چیزی به نام بلوط در منطقه نداریم.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی راه حلی بسیار مهم و کلیدی برای حل مشکلات اقتصادی کشور در شرایط کنونی است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی دو ویژگی مهم دارد، اول اینکه باید کشور ما با خود اتکایی و اعتماد به نفس و تکیه بر ظرفیت های داخلی به بهترین جایگاه برسد و دوم اینکه با اقتصاد مقاومتی می توان جلوی استکبار جهانی و اعمال تحریم ها ایستاد.

حجت الاسلام میر عمادی تصریح کرد: مردم و مسئولان باید عمق این سیاست و عمل کردن به آن را در اولویت کارهای خود قرار دهند و تا دشمن به دشمنی های خود ادامه می دهد پای آرمانهای خود بایستند.

امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ۱۸ اسفند سالروز تاسیس علوم تربیتی وآغاز هفته تربیت اسلامی است که مردم و مسئولان با توجه به شرایط روز دنیا باید بدانند نسل جوان ما را خطر های بزرگی تهدید می کند که راه حل جلوگیری از وقوع این مشکلات تربیت صحیح فرزندان است.

وی با اشاره به اقدام نشریه آسمان درباره حکم قصاص بیان کرد: یک نشریه ای به نام آسمان با اقدامی سبک حکم قصاص را غیر انسانی تلقی کرده است و این کار کوچکی نیست زیرا این حرفها را افرادی در پشت پرده می زنند که می خواهند از اسلام قداست زدایی کنند.

وی بیان کرد: این افراد باید بدانند که اگر بخواهند به مقدسات مردم توهین کنند مردم همان کاری را با آنها می کنند که با فتنه گران کردند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات