مدیرکل کمیته امداد لرستان:

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: امسال بیش از ۴۹۴ میلیارد ریال به مددجویان لرستانی پرداخت شده است که بیش از ۹۱ میلیارد و ۵۹۶ میلیون ریال در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه بوده است.

ولی الله منتظری امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد به فرمان امام خمینی (ره) اظهار کرد: در آستانه هفته احسان و نیکوکاری و همینطور فرا رسیدن سال نو از مردم استان درخواست می کنیم، به فقرا و نیازمندان کمک کنند. وی افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰ هزار و ۵۶۶ خانوار مددجو تحت حمایت کمیته امداد در لرستان است.

مدیرکل کمیته امداد لرستان بیان کرد: امسال بیش از ۴۹۴ میلیارد ریال به مددجویان لرستانی پرداخت شده است که بیش از ۹۱ میلیارد و ۵۹۶ میلیون ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان پرداخت شده و ۴۶ میلیارد ریال برای بهرمندی ۵۸ هزار و ۲۰۴ نفر از مددجویان هزینه شده است.

وی تصریح: بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال برای طرح های اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد صرف شده و برای بازسازی و مقاوم سازی ۲ هزار و ۸۲ مسکن فرسوده یا آسیب دیده نیز بیش از ۱۰۰ میلیارد و ۱۲۵ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان با اشاره به واریز ۷۹ میلیارد و ۴۶ میلیون ریال در قالب طرح اکرام ایتام اظهار کرد: تعداد ۸ هزار و ۸۷۲ یتیم تحت حمایت ۱۹هزار و ۸۶۶ حامی در لرستان وجود دارد.

منتظری با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای ازدواج آسان گفت: در همین راستا در ۱۱ ماهه امسال برای تهیه جهیزیه و سایر هزینه های ازدواج مبلغ ۲۱ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال به ۲ هزار و ۳۹۸ نفر از نوعروسان اعطا شده است.

وی بیان کرد: کمیته امداد استان در راستای خدمت رسانی به این مددجویان و لزوم توجه به مسائل فرهنگی تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از دانشجویان و دانجویان را به اردوهای دانش آموزی و تعداد ۷۵۵ نفر از سالمندان تحت حمایت را به اردوهای زیارتی اعزام کرده است.

مدیرکل کمیته امداد لرستان افزود: در راستای بالا بردن سطح آگاهی مددجویان تعداد ۳۹ هزار و ۶۵۰ جلسه آموزش خانواده برای مددجویان تشکیل شده است.

منتظری اظهار کرد: در راستای ارائه خدمات فرهنگی از ابتدای سال بیش از ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات