حتما شنیده اید که هیات تجاری بزرگ فرانسوی، نیمه ی بهمن ماه وارد ایران شد. این خبر از طرف رسانه هایی خاص و حتی صدا و سیما به طور ویژه ای بزگ شد و ازآن به عنوان دلیل و حجتی بر وجود ظرفیتهای بیشمار ایران در عرصه ی اقتصادی یاد شد.

  ظرفیتهایی که تحریم ها مانع بهره برداری از آنها شده بود و حال ما میتوانیم از آنها بیشترین بهره برداری ها را کنیم! ! ! در این میان آنچه سوال برانگیز است، حضور مدیران شرکت حامی رژیم غاصب اسرائیل یعنی" شرکت آرایشی و بهداشتی لورآل" در میان این هیات تجاری است. سوال اینجاست که اولا: ایران هیچ مشکلی جز کمبود لوازم آرایشی نداشت؟ ! ! تمامی بخشهای زیربنایی صنعت و کشاورزی و حمل و نقل و… هیچ مشکلی نداشتند و فقط مملکت لنگ لوازم آرایش و ماشین های لوکس و… بود؟ ! ! !

این در حالی است که حضرت آیت الله خامنه ای تأمین امنیت غذایی و ذخایر راهبردی را یکی از محورهای مهم سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی برشمردند و تاکید کردند: به غیر از این موارد، باید در اقلام دیگر جلوی واردات بی رویه گرفته شود. [۱]

دوما: چرا و چگونه شرکتی که از سوی مدافعان ملت مظلوم فلسطین تحریم شده است، با کشور جمهوری اسلامی ایران قرارداد تجاری منعقد می کند؟ " لورآل" یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم آرایشی است. اسرائیل، مرکز منطقه ای شرکت لورآل در جنوب غربی آسیاست. کنگره یهودیان آمریکا در بیانیه ای خشنودی خود را از پشتیبانی شرکت لورآل از دولت اسرائیل، اعلام کرده است. همچنین نیمی از مدیران شرکت یهودی اند و جانشین مدیرعامل شرکت خودش را عاشق اسرائیل می داند. شرکت لورآل به پاس پشتیبانی چشمگیرش از اسرائیل، جایزه جوبیلی [۲] را از نخست وزیر رژیم اسرائیل دریافت کرده است.

البته واردات محصولات شرکتهای حامی اسراییل به ایران تازگی ندارد. شرکتهایی چون نستله، اینتل، کوکاکولا و… از جمله برندهای تجاری هستند که بازار بسیار خوبی در ایران دارند. محصولات آنها در سوپر مارکتها در دسترس عموم مردم است و در نمایشگاههای مواد غذایی به راحتی شرکت میکنند و محصولات خود را عرضه میکنند.

شاید به همین دلیل باشد که مسئله ی فلسطین روز به روز برای ما کم اهمیت تر میشود ونه تنها شعار هایی مانند نه غزه، نه لبنان، … ، شنیده میشود، بلکه مسئولین عالی رتبه ی دولت، به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را مسئله ی خود فلسطینی ها میدانند و بعد میگویند" آن مرد که هولوکاست را قبول نداشت رفت! . بالاخره بخشی از هزینه تسلیحاتی ارتش اسرائیل برای تجاوز به سرزمین فلسطین را ایرانیان تقبل می کنند! نمیشود که نمک اسراییلی هارا خورد و نمکدان شکست؟ ! !

[۱] . جلسه سران قوا در حضور رهبر معظم انقلاب/ (۱۳۹۲/۱۲/۰۶

[۲] . جایزه جوبیلی جایزه ای است که رژیم اشغالگر قدس به اشخاص یا سازمانهایی که به منظور توسعه اقتصادی این رژیم درخاک فلسطین اشغالی سرمایه گذاری میکنند پرداخت می کند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات