فرمانده انتظامی لرستان:

فرمانده انتظامی لرستان گفت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و پیگیری های نیروی انتظامی یک محموله قاچاق کالای آشپزخانه به ارزش ۶.۵ میلیارد ریال کشف و ضبط شد.

سردار محمد قنبری امروز در جمع خبرنگاران در خرم آباد اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با پیگیری های پلیس مبارزه با قاچاق کالا یک محموله قاچاق حامل ظروف آشپزخانه کشف و ضبط شد. وی افزود: پلیس مبارزه با قاچاق کالا برای متوقف نمودن این محموله بسیار تلاش کردند که قاچاقچیان قصد داشتند کالاهای قاچاق را از مسیرهای فرعی به مقصد برسانند که پس از تحقیقات گسترده نیروی پلیس این محموله ضبط شد.

سردار قنبری اظهار کرد: با دستگیری راننده کامیون حامل کالای قاچاق و بازجویی از وی متوجه شدیم که این محموله از بنادر جنوب به سمت تهران در حرکت بوده است که فاقد مدارک گمرکی بوده است.

فرمانده انتظامی لرستان تصریح کرد: پس از بازرسی انجام شده توسط ماموران انتظامی ۲۰ هزار و۷۶۴ دست انواع ظروف بلوری و شیشه ای آشپزخانه که مدارک گمرکی نداشتند از این کامیون کشف و ضبط شد.

وی بیان کرد: با ارجاع پرونده و یک متهم دستگیر شده به دستگاه قضایی و در بررسی کارشناسان گمرک ارزش تقریبی محموله متوقف شده در حدود ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تخمین زده شد.

سردار قنبری گفت: قاچاق کالا نه تنها بر اقتصاد آثار بدی دارد بلکه درآمدهای گمرکی و مالیاتی کشور را نیز کاهش می دهد و از طرفی نیز موجب خروج نقدینگی از کشور و افزایش بیکاری می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات