فرمانده نیروی انتظامی دلفان:

فرماندهی انتظامی شهرستان دلفان گفت: با هر گونه اقدام غیر قانونی که موجب سلب آرامش و آسایش مردم و امنیت عمومی در چهارشنبه سوری باشد بشدت برخورد خواهد شد.

سرهنگ علی نجات کرمی روز دوشنبه در گفتگو با لرستان خبر با اشاره به اینکه هدف پلیس ایجاد امنیت، نشاط و سلامت در جامعه است افزود: مراسم سنتی چهارشنبه سوری مانند سایر مراسمات عمومی کشور می بایست در چارچوب قانون انجام شود و از تعرض به حقوق دیگران و سبب و اختلال در آرامش عمومی باید اجتناب کرد. وی به افزایش نظارت این فرماندهی از اصناف جهت جلوگیری از توزیع مواد محترقه اشاره کرد و افزود: پاسگاههای ایست و بازرسی های گشور و گاماسیاب جهت کنترل و ورود مواد محترقه مستقر هستند تا زمینه استفاده افراد فرصت طلب از شادی مردم فراهم نشود.

فرمانده انتظامی دلفان به طرح نظارت بر اصناف و شناسایی و دستگیری توزیع کنندگان مواد محترقه در روزهای اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: در طی این مدت ۶ هزار و ۱۶۴ عدد انواع مواد محترقه کشف شد که در این خصوص نیز ۳ نفر از متخلفین دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

سرهنگ کرمی با تاکید بر اینکه پلیس مخالف شادی مردم نیست ادامه داد: شادی مشروع و قانونی با رعایت ارزشهای اسلامی که در چارچوب قانون و بدور از هیچگونه تعرض به حقوق شهروندان و سلب آرامش، رفاه و آسایش مردم باشد از نگاه پلیس هیچ اشکالی ندارد اما در صورت مشاهده هر گونه حرمت شکنی، اغتشاش نظم و امنیت عمومی و عبور از خط قرمز پلیس که نارضایتی عمومی را به دنبال داشته باشد به شدت و با هماهنگی دستگاه قضا با عاملان آن برخورد خواهد شد.

وی از خانواده های این شهرستان خواست در این ایام مراقب فرزندان خود باشند تا خدای نکرده متحمل حادثه ای نشوند و ایام شیرین و شاد نوروز به کام این عزیزان تلخ نشود.

وی همچنین از برخورد با رانندگان و موتورسوارانی که موجب ایجاد ناهنجاری و اختلال در امنیت عمومی شهر داشته باشند اشاره کرد و افزود: با هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه قضا وسایل نقلیه افراد متخلف تا پایان تعطیلات نوروز توقیف خواهد شد.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام جانسوز شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) ادامه داد: از مردم مومن و ولایت مدار این شهرستان النتظار می رود که احترام ایام فاطمیه را همچون گذشته نگه دارند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات