در اولین روز سال

در اولین روز سال نو، استاندار لرستان از مجتمع سالمندان صدیق خرم‌آباد و مرکز نگه‌داری کودکان معلول" مهرآوران ماداکتو" خرم‌آباد دیدن کرد.

" هوشنگ بازوند" در اولین روز سال جدید از مجتمع نگه داری شبانه روزی و توان بخشی معلولان" مهرآوران ماداکتو" و سرای سالمندان صدیق خرم آباد بازدید نمود. استاندار طی سخنانی دوران سالمندی را امتحانی بزرگ برای فرزندان و برای نشان دادن قدرشناسی عنوان کرد و اظهار داشت: دیدار از سالمندان موجب شادمانی آنان می شود و این موضوع باید مورد توجه همه مردم قرار گیرد به گونه ای که ملاقات این افراد تنها به فرزندان شان اختصاص نیابد چرا که این افراد روزی سرمایه های جامعه ی ما بوده اند.

بازوند گفت: سالمندان سال های پر فراز و نشیبی از زندگی را طی کرده و روزهای خوشی و ناخوشی زیادی را سپری کرده اند و هم اکنون در گوشه ی آسایشگاه ها ساکن شده اند و باید توجه داشت که سالمندی یک ارزش است چراکه دعای این افراد در نزد پروردگار مقرون به اجابت است.

وی در ادامه با بیان این که سالمندان مایه عبرت انسان ها هستند، خاطر نشان کرد: زندگی سالمندان در آسایشگاه ها بیانگر این موضوع است که برخی از فرزندان جامعه امروزی به وظیفه فرزندی خود در حق والدین عمل نکرده اند، در مجموع باید دانست سالمندان وسیله آزمایش فرزندان هستند.

استاندار همراه با معاونین، فرماندار خرم آباد و برخی اعضای شورای اسلامی این شهر، در پایان از تمام کارکنان این مجتمع و هنرمندان حاضر در مراسم تقدیر و هدایایی به آنها پرداخت نمودند.

شایان است در این بازدید، گروهی از هنرمندان لرستانی به هنرنمایی پرداختند و در بخش دیگری از مراسم" بردیا مهرآرا" قطعاتی را اجرا کرد.

گزارش: عبدالرضا قاسمی

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات