جشنواره

جشنواره رهاسازی ماهی‌های قرمز سفره هفت‌سین، ۱۲ فروردین سال جاری در دریاچه کیو خرم‌آباد برگزار می‌شود.

این جشنواره در سال ۸۹ برای نخستین بار در کشور برگزار شد و امسال نیز به همت شهرداری خرم آباد در پارک ساحلی زیبا کنار کیو (دریاچه ماهی) خرم آباد برگزار خواهد شد. در راستای برگزاره این جشنواره، شهروندان ماهی‎ های باقی مانده سفر هفت سین خود را در دریاچه پارک ساحلی زیبا کنار کیو رها می‎ کنند.

با توجه به استقبال شهروندان و مهمانان نوروزی از این جشنواره در سال های گذشته، امسال پیش بینی می شود با استقبال بیشتر مردم برگزار شود.

همه ساله به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب در خصوص جمع آوری ماهی‎ های قرمز سفره هفت سین، تعداد زیادی از این موجودات زیبا، پس از پایان تعطیلات نوروزی و به دلیل ماندگاری در ظروف شیشه‎ ای، از بین می‎ روند.

برگزاری این جشنواره موجب حفظ حیات تعداد زیادی از ماهی‎ های سفره هفت سین و همچنین صیانت از محیط زیست به دلیل ممانعت از رهاسازی این گونه ماهیان در رودخانه‎ ها و منابع آبی منطقه می‎ شود.

دریاچه ماهی خرم آباد در مجموعه زیبا کنار به دلیل طراحی خاص و محصور بودن، مانع از رها شدن و راهیابی ماهیان قرمز به رودخانه‎ ها و ادامه حیات این موجود زنده می‎ شود.

برگزاری برنامه ویژه فرهنگی، تفریحی، اهداء جایزه به قید قرعه به شهروندان و مسابقه از دیگر بخش‎ های جنبی و جذاب جشنواره آزادسازی ماهیان قرمز خرم آباد خواهد بود.

پنجمین آیین رهاسازی ماهی های قرمز عصر سه شنبه، ۱۲ فروردین ماه (روز جمهوری اسلامی) ، در پارک ساحلی زیبا کنار کیو (دریاچه ماهی) خرم آباد برگزار خواهد شد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات