مدیر کل حمل و نقل پایانه‌های لرستان:

لرستان خبر: مدیر کل حمل و نقل پایانه‌های لرستان گفت: ۳۱۵ هزار و ۸۲۶ مسافر طی سفر های درون و برون استانی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان مبادرت به سفر نمودند.

نصرت الله حیدری در گفت و گو با خبرنگار لرستان خبر در خرم آباد، اظهار کرد: با توجه به تشکیل جلسات هماهنگی مسافران نوروزی که نیمه دوم اسفند ماه سال گذشته با حضور مسئولان ذیربط و مدیران دستگاه های اجرایی لرستان جهت اتخاذ تصمیمات جمعی دستگاه های موصوف برای ارائه خدمات مطلوب به مسافرین با حضور استاندار لرستان برگزار گردید، موضوع ایمنی و ارتقا راهکارهای پیش بینی شده در این زمینه با عنوان اولویت اساسی در جابجایی مسافران نوروزی در قالب ۲۷ هزار و ۲۱۲ سفر تعداد ۳۱۵ هزار و ۸۲۶ مسافر طی سفر های درون و برون استانی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان مبادرت به سفر نمودند.

نصرت الله حیدری اظهار کرد: ۶۶ درصد این مسافرت ها را سفرهای درون استانی و ۴۴ درصد آن را سفر های برون استانی به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: مطابق آمار استخراجی تردد شماره های الکترونیکی این اداره کل ۶ میلیون و ۳۳ هزار و ۵۸۱ وسیله نقلیه در مدت اجرایی طرح از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته لغایت ۱۵ فروردین سالجاری در محور های مواصلاتی لرستان تردد داشته اند، که پر تردد ترین محور، خرم آباد- چالانچولان با ۳۷۳ هزار و ۵۸۶ وسیله نقلیه و بیشترین سرعت در محور بروجرد – توره با ۱۰۶ کیلیومتر بر ساعت و ساعات اوج تردد بین ساعت ۱۷ الی ۱۸ ثبت شده است و همچنین پر تردد ترین روز در اجرای طرح ۸ فروردین با ۳۷۹ هزار و ۴۳۹ وسیله نقلیه ی باشد که علت آن پایان دور اول سفر ها و شروع سفر های دور دوم بوده است.

حیدری بیان کرد: با توجه به دوربین های نظارتی در محور اصلی شمال به جنوب از ابتدای حوزه استحفاظی بروجرد تا انتهای آزاد راه پل زال توسط دوربین های ثابت کنترل سرعت ۴۸ هزار و ۶۸ وسیله نقلیه مرتکب تخلف سرعت غیر مجاز گردیده اند که پلاک آن ها جهت اعمال قانون به مراجع ذیصلاح ارسال گردید.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان تصریح کرد: تعداد ۲هزار و ۴۶۰ زائر راهیان نور توسط ۵۴ دستگاه اتوبوس نیز در این مدت به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس و عرصه های خون و شهادت اعزام گردیده است.

وی افزود: در اجرای طرح موصوف توسط مراکز معاینه فنی وسایط نقلیه در شهرستان های خرم آباد، بروجرد و ازنا نیز تعداد ۹۳۰ دستگاه وسیله نقلیه ورد معاینات فنی قرار گرفته و اقدامات لازم در این خصوص معمول گردیده است، و به ۱۱۴۲ وسیله نقلیه در سطح محور های مواصلاتی استان توسط ۴ شرکت امداد خودرو تحت نظارت این اداره کل امداد رسانی لازم انجام پذیرفت

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات