دبیر همایش ملی تبیین شخصیت امام خمینی (ره) :

دبیر همایش ملی تبیین شخصیت امام خمینی (ره) گفت: همایش ملی تبیین شخصیت امام خمینی (ره) با حضور سید حسن خمینی اردیبهشت امسال در بروجرد برگزار می‌شود.

حجت الاسلام اسماعیل توکلی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، اظهار کرد: برپایی این همایش در روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت به میزبانی دانشگاه آیت الله بروجردی با حضور برخی شاگردان امام خمینی (ره) ، مسئولان شهرستانی، دانشجویان واساتید برگزار می شود.

حجت الاسلام توکلی گفت: حجت الاسلام والمسلمین دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان اراک و سید حسن خمینی سخنرانان این همایش هستند.

وی افزود: ۱۱۵ مقاله در بخش های خلاصه نویسی آثار بنیانگذار انقلاب اسلامی و محورهای همایش به دبیرخانه این همایش در دانشگاه آیت الله بروجردی ارسال شده است.

وی اظهار کرد: ارائه مقالات اساتید در ۴ محور بررسی اندیشه های فقهی، فلسفی، حقوقی و رویکردهای تفسیری امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به اینکه در پایان این همایش ۹ مقاله برگزیده توسط هیئت داوران انتخاب می شود، بیان کرد: به نفرات برگزیده این همایش جوایز نفیسی از قبیل تشرف به سرزمین وحی، عتبات عالیات و برخی هدایای دیگر اهدا می شود.

اسحاق صیاد، معاون فرهنگی دانشگاه آیت الله بروجردی نیز اظهار کرد: هدایت و حمایت از تشکل های فرهنگی، کانون ها و انجمن های دانشجویی بخشی از فعالیت های امور فرهنگی دانشگاه آیت الله بروجردی به شمار می آید.

وی با اشاره به اینکه کانون های متعددی از جمله کانون های عفاف و حجاب، قرآن و عترت و مهدویت در دانشگاه تشکیل شده است، افزود: هر یک از این کانون ها به فراخور وظایف، فعالیت های مختلفی از قبیل برگزاری سمینارها و کارگاه هایی را در حوزه فعالیت خود انجام می دهند.

صیاد تصریح کرد: هدایت و پشتیبانی فعالیت این کانون ها از قبیل حمایت مالی، دعوت از شخصیت های مختلف در راستای برگزاری کارگاه ها و همایش ها از وظایف امور فرهنگی دانشگاه به حساب می آید.

معاون فرهنگی دانشگاه آیت الله بروجردی اظهار کرد: در این راستا سال گذشته کارگاه ها و همایش های مختلفی از جمله کارگاه سبک زندگی و همایش و کارگاه پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر در دانشگاه آیت الله بروجردی این شهرستان برگزار گردیده است.

وی اعزام ۸۰ نفر از خواهران این واحد دانشگاهی به مناطق عملیاتی جنوب را از دیگر اقدامات سال ۹۲ برشمرد و تصریح کرد: اسفند ماه سال گذشته این تعداد دانشجو با هزینه دانشگاه از مناطق عملیاتی ۸ سال دوران دفاع مقدس دیدن کردند.

صیاد بازخورد فرهنگی و معنوی این سفر را خوب ارزیابی و بیان کرد: خوشبختانه حضور دانشجویان در این مناطق نقش موثری در آشنایی بیشتر آنان با ایثارگری رزمندگان اسلام داشته است.

وی با اشاره به دیدار مسئولان دانشگاه آیت الله بروجردی با برخی مراجع که از شاگردان امام خمینی (ره) بوده اند بیان کرد: این دیدار ۲۰ فروردین ماه سال جاری و در شهرستان قم انجام می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات