فرماندار شهرستان سلسله:

حرکت در مسیر منویات مقام معظم رهبری مهمترین مسیر توسعه و رونق اقتصادی با بهره گیری از مدیریت جهادی و فرهنگ است.

اردشیر صفاپور در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سلسله که امروز در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد اظهار کرد: ناهنجاریهای اجتماعی جامعه حاصل کم بودن اشتغال، به ویژه اشتغال مولد است. پ

وی با اشاره به شعار سال و تعیین آن از سوی مقام معظم رهبری افزود: حرکت در مسیر منویات مقام معظم رهبری مهمترین مسیر توسعه و رونق اقتصادی با بهره گیری از مدیریت جهادی و فرهنگ است.

فرماندار سلسله بیان کرد: در راستای این منویات، دولت نیز اشتغال را از اولویت های اصلی کار خود قرار داده و بر همین مبنا بر اساس سند اشتغال باید ۱۲۵۹ شغل در سال جاری در شهرستان سلسله ایجاد شود.

رئیس کارگروه اشتغال سلسله با تأکید بر واقعی بودن شغل ها و تحقق واقعی این آمار در حوزه های مورد نیاز شهرستان گفت: یکی از مهمترین ظرفیت های این شهرستان، ظرفیت گردشگری است که با برنامه ریزی های به عمل آمده مناسب و مدون، گردشگری سلسله در نوروز امسال ۹۶ درصد رشد داشته است.

صفاپور تصریح کرد: در سالی که به نام فرهنگ مزین شده است باید فرهنگ مشاغل اقتصادی مولد در بین جوانان نهادینه شود تا زمینه توسعه شهرستان فراهم شود.

علی آشداق، معاونت اشتغال اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی استان لرستان نیز رفع مشکل بیکاری و اشتغال جوانان را نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی دانست و افزود: باید این فرهنگ در بین جوانان جویای کار ترویج داده شود که دولت در ایجاد اشتغال نقش حامی و پشتیبان را دارد.

وی بیان کرد: تحقق سند اشتغال در هر منطقه نیازمند تلاش شبانه روزی و مضاعف همه دستگاهها برای آن است و هر دستگاهی باید بر اساس سند اشتغال تا پایان سال، سهم اشتغال خود را ایجاد نماید.

آشداق به ضرورت حمایت از کار و کارآفرین اشاره نمود و افزود: بانکها نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارند و به همین منظور باید با پرداخت به موقع تسهیلات اشتعال زایی، دولت را در این زمینه یاری نمایند.

معاون اشتغال اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی استان، عدم مهارت کافی جوانان جویای کار را یکی از معضلات اشتغال دانست و اظهار کرد: باید با کمک اهل قلم و اصحاب رسانه، فرهنگ کار بر مبنای مهارت ترویج داده شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات