عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور

امروزه یکی از مسائل مهم در دنیا بحث انرژی هسته ای است و آینده دنیا در گرو بهره گیری از این انرژی پاک است که برای برداشتن گام های بلند در مسیر توسعه کشور باید از این انرژی بهره بگیریم.

آرش رناسی در نشست بصیرت افزایی که با موضوع نقش دانش هسته‎ ای در توسعه علمی و اقتدار نظام اسلامی امروز در خرم اباد برگزار شد، اظهار کرد: ادامه دادن راه شهدای هسته ای که همان راه پر افتخار پیشرفت و توسعه است خواست ملت ایران است که در سایه پیروی از فرامین مقام معظم رهبری امکان پذیر است. وی افزود: اکنون که اتحادیه اروپا دست به هتاکی و پرده دری در کمال بی شرمی زده است وقت آن فرا رسیده که مسؤلان سیاسی کشور در مقابل این عمل سکوت نکنند و مواضع و خواسته های ملت ایران را بی پرده و شفاف اعلام نمایند.

دکتر رناسی تصریح کرد: امروزه یکی از مسائل مهم در دنیا بحث انرژی هسته ای است و آینده دنیا در گرو بهره گیری از این انرژی پاک است که برای برداشتن گام های بلند در مسیر توسعه کشور باید از این انرژی بهره بگیریم.

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان بیان کرد: همه کشورهای دنیا به دنبال منابع انرژی جایگزین و تجدید پذیر هستند و کشور ایران نیز به دلیل محدود بودن منابع انرژی و سوخت های فسیلی به دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای برای مسائل پزشکی است که از نظر اقصادی نیز مقرون به صرفه است.

وی اظهار کرد: استفاده از انرژی هسته ای سبب رونق کشاورزی و نگهداری بیشتر و بهتر از موادغذایی می شود.

وی افزود: با استفاده از انرژی هسته ای می توان اقدام به تولید بذرهایی کرد که می توانند در برابر خشکسالی و کم آبی و در هر اقلیمی رشد کنند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات