امام جمعه بروجرد:

دوران هشت ساله دفاع مقدس و اداره جنگ نابرابر در برابر قدرت‌های زورگوی شرق و غرب به عنوان مصداق آشکار عزم ملی و مدیریت جهادی است

حجت الاسلام حسن ترابی امروز در مراسم تجلیل از مقام سپهبد شهید علی صیاد شیرازی که در مرکز آموزش شهدای مهندسی بروجرد برگزار شد اظهار کرد: با وحدت و همدلی مردم و مسئولان قوا کشور از مراحل سخت عبور کرده و به موفقیت های بزرگ تری می رسد. وی با اشاره به اینکه نقش رهبری در برانگیختگی ملی، نقشی انکارناپذیر است، افزود: مدیریت جهادی عامل دیگری است که در عبور از مشکلات و بحران ها نقش کلیدی دارد.

امام جمعه شهرستان بروجرد بیان کرد: اگر عزم ملی داشته باشیم، اما مدیران نظام روحیه جهادی نداشته باشند، توفیق مطلوب حاصل نمی شود.

وی عنوان کرد: آفرینش حماسه اقتصادی و رفع دغدغه ها و مشکلات فرهنگی نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی است و بدون تحقق این دو مهم، نمی توانیم به اهداف شعار امسال دست یابیم.

امام جمعه شهرستان بروجرد از دوران هشت ساله دفاع مقدس و اداره جنگ نابرابر در برابر قدرت های زورگوی شرق و غرب به عنوان مصداق آشکار عزم ملی و مدیریت جهادی نام برد و تصریح کرد: در دفاع از کیان جمهوری اسلامی و نوامیس ملت و آب و خاک اسلامی، نمودی روشن از تجربه عزم ملی و پشتیبانی همه جانبه ملت از رزمندگان در مقابله با دشمن بود.

حجت السلام ترابی اظهار کرد: اعتقادات دینی و باورهای مذهبی، روحیه انقلابی و جهادی رزمندگان اسلام و امت حزب الله و احساس مسئولیت همه اقشار جامعه در دفاع از تمامیت ارضی کشور و اتحاد یکپارچه آنان در مقابل تهاجم دشمن عامل اصلی موفقیت ایران اسلامی و آفرینش بزرگترین پیروزی قرن است.

وی افزود: رزمندگانی همچون امیر سپهبد صیاد شیرازی با برخورداری از روحیه جهادی، ایمان راسخ به خداوند و اخلاص، توانستند ما را بر دشمنان پیروز کنند.

امام جمعه شهرستان بروجرد شهید صیاد شیرازی را یکی از پایه گذاران وحدت در میان نیروهای مسلح عنوان و تصریح کرد: پس از تشکیل قرارگاه سپاه و ارتش توسط این شهید، پیروزی های بزرگ یکی پس از دیگری به تحقق پیوست که مرهون ابتکار، اخلاص و نیت خالصانه این شهید اسلام و انقلاب بود.

حجت السلام ترابی، سهم شهید صیاد شیرازی را در پیروزی جنگ، سهم بالایی دانست و گفت: وی فردی خود ساخته و رهیده از اسارت نفس بود و خداوند شهادت را به عنوان پاداش مجاهدت، ایثار و فداکاری های وی به صیاد دل ها ارزانی داشت.

امام جمعه بروجرد سپس با گرامیداشت یاد این شهید و ۴۶ هزار شهید نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: امروز ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح، در اوج آمادگی و اقتدار قرار دارد.

وی افزود: آمادگی نیروهای مسلح، قدرت بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی را ارتقاء داده و هیچ متجاوزی نمی تواند فکر حمله و تجاوز نظامی به آب و خاک ایران اسلامی را در سر بپروراند.

امام جمعه بروجرد گفت: جمهوری اسلامی ایران به یمن این نعمت بزرگ نه تنها در منطقه بلکه در عرصه بین الملل نیز از نفوذ و اقتدار همه جانبه برخوردار است و این شرایط افتخارآمیز مرهون رزم رزمندگان، شهادت شهیدان و اسارت آزادگان در دوران دفاع مقدس است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات