مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان:

خبرگزاری لرستان خبر: مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در حال حاضر پنج منطقه حفاظت شده در استان لرستان داریم که این مناطق حدود ۷.۹ درصد از مساحت استان لرستان را تشکیل می دهند.

به گزارش خبرگزاری لرستان خبر از  خرم آباد،   محمدحسین بازگیر امروز در جمع خبرنگاران در خرم آباد بیان کرد: در حال حاضر پنج منطقه حفاظت شده در استان لرستان داریم که این مناطق حدود ۷.۹ درصد از مساحت استان لرستان را تشکیل می دهند.

وی افزود: در سال های گذشته فقط سه منطقه از از لرستان محافظت شده بود که ۶.۲۲ درصد از مساحت استان را تشکیل می داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد: قبلاً مناطق حفاظت شده، سفیدکوه خرم آباد با مساحت ۷۰ هزار هکتار، اشترانکوه ۱۰۶ هزار، تالاب های پلدختر ۱۵ هزار، اثر طبیعی ملی غار ماهی کور و دو منطقه شکار و صید ممنوع وجود داشت.

بازوند تصریح کرد: در حال حاضر بخشی از منطقه حفاظت شده اشترانکوه به پناهگاه حیات وحش ارتقاء پیدا کرده که مصوبه آن را ابتدای امسال گرفتیم و طی آن ۲۵ هزار هکتار از اشترانکوه جدا می شود.

وی عنوان کرد: سه منطقه شکار و صید ممنوع هشتاد پهلو با مساحت ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار، گرین ۶۵ هزار و چهارشاخ نورآباد ۲۳ هزار هکتار معرفی و تصویب شد.

وی افزود: همچنین دو زیستگاه سمندر لرستانی با مساحت ۲۴ هزار هکتار و سرکن عبدولی در کوهدشت که یک زیستگاه جنگلی تپه ماهوری بوده و محل زیست آهو در استان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه دو زیستگاه سمندر یک و دو نیز برای تبدیل شدن به منطقه شکار و صید ممنوع مجوز نهایی آنها گرفته شده، گفت: برای دو تالاب بیشه دالان و تنوردر نیز مجوزهای قانونی جهت تبدیل شدن به منطقه شکار و صید ممنوع گرفته شده اما هنوز ابلاغ نشده است.

بازگیر اظهار کرد: با ارتقاء و افزایش این مناطق، منطقه های حفاظت شده به ۱۴ درصد مساحت استان می رسد.

انتهای پیام

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات