رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان:

لرستان خبر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: عشایر تنها پنج درصد از جمعیت شهرستان کوهدشت را تشکیل می دهند و با این وجود ۲۰ درصد از نیاز غذایی این شهرستان را تامین می کنند.

به گزارش لرستان خبر از کوهدشت، مهرداد غضنفری امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات عشایر شهرستان کوهدشت اظهار کرد: بر اساس ماده 5 ساماندهی عشایر همه دستگاه های اجرایی موظف شده اند در حوزه برنامه های ذاتی و وظایفی که در اختیار دارند نیازهای مناطق عشایری را ببینند و بودجه سنواتی برنامه های خود را در این حوزه تنظیم کنند.

وی افزود: عشایر در وضعیت مناسب معیشتی و تامین مواد مورد نیاز دام نیستند و تمام دستگاها باید همکاری کنند تا شرایط مناسبی رقم بخورد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان بیان کرد: با وجود اینکه عشایر دو درصد از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اند همین جمعیت کم 25 درصد نیازهای غذایی کشور را تامین می کنند.

وی تصریح کرد: عشایر تنها پنج درصد از جمعیت شهرستان کوهدشت را تشکیل می دهند و با این وجود 20 درصد از نیاز غذایی این شهرستان را تامین می کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان عنوان کرد: عشایر شهرستان کوهدشت 10 هزار تن تولیدات دامی و زراعی دارند که باید بر روی این بخش سرمایه گذاری کرد.

وی بیان کرد: احداث دو ایستگاه پمپاژ آب عشایری در کوهدشت توسط امورعشایر در دست پیگیری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان ادامه داد: پمپاژ آب "چم آستان" که اواخر سال 92 از سوی استاندار لرستان مبلغ 300 میلیون تومان برای تجهیز این ایستگاه اختصاص یافت که امیدواریم دراعتبارات امسال دیده شود.

وی تصریح کرد: ما هم در راستای سیستم آبیاری تحت فشار این منطقه که چیزی در حدود  170 هکتار است اعتباراتی در نظر گرفته ایم که امسال یک میلیارد تومان به این موضوع اختصاص می دهیم.

غضنفری همچنین به ایستگاه پمپاژ آب منطقه عشایری "وره زرد" اشاره کرد و افزود: برای شبکه های آبیاری این منطقه دو میلیارد و 400 میلیون تومان برآورد شده که قرار است ازمحل منابع ملی تامین شود.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات