معاون استاندار لرستان:

خبرگزاری تسنیم: معاون استاندار لرستان گفت: دریاچه گهر دورود یک منطقه طبیعی و بکر بوده که سالانه بیش از ۷۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از این منطقه بازدید می‌کنند.

به گزارش لرستان خبر از خرم آباد، مجید کیانپور ظهر امروز در جلسه ساماندهی دریاچه گهر که با حضور برخی از مسؤلان شهرستان دورود در خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: دریاچه گهر یکی از جاذبه های طبیعی لرستان است که سالانه شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر در این منطقه تفریحی و بکر هستیم.

 وی افزود: این منطقه طبیعی که به دلیل شرایط خاص از تخریب به دور مانده است می تواند به تنهایی یک قطب گردشگری در استان باشد به طوری که سالانه بیش از 70 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این منطقه دیدن می کنند.

 کیانپور تصریح کرد: برای امنیت مسافران و گردشگران باید تمهیداتی اندیشیده شود و ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان دورود موظف است برای برقرای امنیت و ارائه خدمات بهتر به این گردشگران هر هفته با همکاری فرمانداری جلساتی را برگزار کند.

 معاون عمرانی استانداری لرستان بیان کرد: از جمله اقداماتی که باید برای حفاظت از این منطقه صورت گیرد معرفی یک نفر از جانب محیط زیست به عنوان متولی و مسؤل منطقه برای پیگیری مشکلات این دریاچه و ارجاع مصوبات جلسات شورای شهرستان به استانداری لرستان برای تأمین اعتبار لازم است.

 وی اظهار کرد: برای برقراری امنیت در منطقه دریاچه گهر 4 نقطه برای ایجاد پاسگاه در نظر گرفته شده است که تجهیز و تأمین امکانات این پاسگاه ها از طریق اداره کل میراث فرهنگی استان و سازمان محیط زیست انجام می گیرد ومعاونت عمرانی استانداری لرستان نیز 4 دستگاه موتور را در اختیار این پاسگاه ها قرار می دهد.

 کیانپور افزود: با همکاری سازمان هلال احمر دو ایستگاه بهداشت و درمان در مسیر این دریاچه و گروه های امداد غریق نجات در اطراف دریاچه مستقر می‌کنیم.

 وی با اشاره به مشکل آنتن دهی در این منطقه بیان کرد: مخابرات باید تا 20 روز آینده مشکل آنتن دهی این منطقه را حل کند و شرکت برق نیز موظف است در این منطقه تمام تلاش خود را برای تأمین برق انجام دهد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات