رئیس محیط زیست لرستان:

لرستان خبر: رئیس محیط زیست لرستان گفت: لرستان به دلیل وجود گرد وغباری که به صورت تحمیلی وارد استان می شود و از سوی کشورهای غربی است به عنوان جبهه دوم گردوغبار کشور شناخته شده است که ذرات ریز گردو غبار در این استان بیش از سایر استان های کشور است.

به گزارش لرستان خبر از خرم آباد، محمدحسین بازگیر امروز در نخستین کارگروه تخصصی سلامت در لرستان اظهار کرد: توسعه پایدار اضلاع مختلفی دارد که باید همه مسائل اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی آن مورد توجه قرار گیرد و این در حالی است که ما هنوز در زمینه اجتماعی در لرستان نتوانسته ایم عملکرد موفقی را از خود بر جای بگذاریم.

وی افزود: برای دست یابی به توسعه پایدار و حفظ سلامت جامعه باید فرهنگ سازی اصولی انجام گیرد زیرا بدون فرهنگ سازی امکان وادار کردن قصایان به نگهداری گوشت در سردخانه ها برای پیش سرد وجود ندارد.

بازگیر تصریح کرد: برای بحث فرهنگ سازی در جامعه باید به موارد آموزشی توجه جدی داشت که باید با اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و مطبوعات در راستای فرهنگ سازی و ارائه آموزش های لازم در زمینه بهداشت گوشت و مواد غذایی اقدام شود.

رئیس محیط زیست لرستان بیان کرد: سازمان بهداشت جهانی شهر خرم آباد را به عنوان یکی از 20 شهر آلوده جهان معرفی کرده است که این موضوع واقعیت ندارد و بر اساس یک مقاله ارائه شده از طرف یک دانشجو این موضوع اعلام شده است و این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی باید آمار و اطلاعات خود را از طریق سازمان محیط زیست و یا از طریق سازمان بهداشت به دست آورد که این سازمان ها هیچکدام بر صحت این موضوع نظر نداده اند.

وی اظهار کرد: خرم آباد جبهه دوم گرد و غبار کشور است که این گرد و غبار موجود به صورت تحمیلی وارد لرستان می شود و ذرات درشت این گرد و غبار در استان های مانند خوزستان و ایلام بر جای می ماند و ذرات ریز آن وارد لرستان می شود که به دلیل وجود کوه های مرتفع در لرستان این پدیده به کندی از کشور خارج می شود.

بازگیر افزود: خوشبختانه در مورد دفع پسماندهای بیمارستانی و پزشکی که شامل دو بخش خصوصی و دولتی است اقدامات مناسبی توسط بخش دولتی انجام گرفته است و در بحث خصوصی که مطب های شخصی و بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی هستند باید در بحث مدیریت پسماند توجه جدی شود.

انتهای پیام/ ق

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات